پیامبر اکرم (ص) : مَنْ مَاتَ عَلَى حُبِّ آلِ مُحَمَّدٍ مَاتَ مَغْفُوراً له (کسی که با حب و دوستی به آل محمد بمیرد، مورد آمرزش و غفران الهی قرار می گیرد.) , مستدرک سفینه البحار،ج2ص161      

موسسه فـرق و ادیــان زاهـــدان

||| X

گفتگوی اختصاصی مفاز با علیرضا زاکانی

یکشنبه 21 بهمن ماه 97 10:58

مبنای فرقه های استعماری محروم کردن ملت ها از فهم حقایق دین است

علیرضا زاکانی نماینده مردم تهران در سه دوره مجلس شورای اسلامی و همچنین از چهره های فعال مطبوعاتی است، که در هیئت منصفه مطبوعات نیز عضویت داشته است. با توجه به فعالیت های فرهنگی – سیاسی ایشان به سراغشان رفتیم تا نگاهی کلی به فرقه های انحرافی حاضر در کشور و عملکرد آن ها داشته باشیم.

 

مفاز: سلام علیکم

زاکانی: علیکم السلام

 

مفاز: هدف از تأسیس برخی فرقه ها توسط غرب همچون بهائیت را چه می دانید؟

از گذشته تا کنون به منظور به انحراف کشاندن جریان اساسی اسلامی و همچنین منحرف ساختن مسیر تحول کشور از فرقه ها بهره جسته اند؛ چنانچه در جهان اسلام در بین برادران عزیز اهل سنت، وهابیت را پایه گذاری کردند، در جهان تشیع نیز، با بهائیت مسیر را دنبال نمودند،

هدفشان از اساس این بود که آن اهداف والایی که در مکتب اسلام هست که در بین برادران اهل سنت و تشیع ظهور و بروز پیدا می کند و سبب انسجام، وحدت و یکپارچگی مسلمانان می شود را  منکوب کنند. لذا مبنای این فرقه های استعماری، محروم کردن ملت ها از فهم حقایق دین و نرسیدن به اهداف ادیان در جوامع مختلف هست.

 

مفاز: آیا فعالیت این فرقه ها را تأثیرگزار در مسیر انقلاب می دانید؟

از قبل از انقلاب، این مسیر آغاز شده و طی چهل سال گذشته چون شرایط حضور آشکار آن ها فراهم نبوده است به صورت زیرزمینی فعالیتشان ادامه پیدا کرده است و برخی از آن ها توانستند آسیب های جدی به این نظام مقدس وارد سازند. من جمله فرقه بهائیت که مأمن خودش را دشمن اصلی جهان اسلام یعنی اسرائیل انتخاب کرده است و دستورالعمل ها و چارچوب هایی را که از صهیونیست بین الملل هست را دنبال و پیاده سازی می کند. چه خیانت هایی که طی چهل سال گذشته اینها انجام ندادند! و چه مواجهه ای که با متن جامعه دینی و مسلمانان در کشور نکردند!

 

 مفاز: نحوه مقابله با این فرقه ها چگونه باید باشد؟

اینکه چگونه باید با خطر آنها مقابله کرد، راه مقابله با خطر آنها دو چیز است: یکی روشنگری است و نشان دادن اهداف شوم آنها و دیگری، ساختن و عینیت بخشیدن به ارزش های اسلامی است. که عملاً راه دسیسه و راه سیاه‌نمایی را بر آنها خواهد بست. لذا ما هم نیاز به یک جهاد تبلیغ و تبیین داریم و هم نیاز به یک جهاد ساختن و پیشرفت در اهداف مادی و معنوی کشورمان، که مانع از سیاه نمایی و زیاده گویی عناصر فرقه ها باشد. هم باید ناظر به ماهیت آنها با مردم صحبت کرد و هم باید بهانه را گرفت و اساساً با ساختن جامعه اسلامی و جامعه پیشرفته و مستقل و آزاد و رشد یافته معنوی و مادی، مسیر توطئه گزینی آنها را مسدود کرد.

 

مفاز: هم اکنون که چهل سال از انقلاب شکوهمند اسلامی می گذرد نقش عناصر فرقه ای را چگونه ارزیابی می نمایید؟

اینکه نقش فرقه ها امروز چه نقشی است، آنها همیشه به عنوان سرپنجه های استعمار و استکبار عمل کردند. امروز هم چون ما به شرایطی رسیدیم که دشمن در یک وضعیت مستأصلی به سر می برد و همه ظرفیت و توان خودش را برگرفته برای اینکه به انقلاب اسلامی آسیب بزند و دستاوردها و میراث انقلاب را بر باد بدهد، امروز نقش فرقه ها یک نقش کلیدی است که بتوانند از طریق همیاری و همکاری با دشمن و از طریق ایجاد نفاق و تفرقه و از طریق سست نمودن ایمان و باور مردم، یاری کافی و وافی را به دشمن بکنند. پس آنچه که باید دنبال کرد، این است که این ریشه ها را شناخت و به لطف الهی، با تبیین و بیان واقعیت های تلخ آنها به جامعه، جامعه را مصون کرد از اثرات این عناصر و گستره جریانات انحرافی در کشور.