پیامبر اکرم صلی الله علیه وآله وسلم : پس از من هرگاه شک آفرینان و بدعت گذاران در دین را دیدید، از آنان ابراز برائت کنید... و از معایب آنان بگویید... تا مبادا در خراب کردن اسلام طمع کنند. () , وسائل الشیعه 508/11      

موسسه فـرق و ادیــان زاهـــدان

||| X

یکشنبه 11 آبان ماه 99 12:01

دانشگاه های خاص، دانش آموزان مدارس وابسته به انجمن حجتیه را نپذیرفتند

مفاز/ درحالی روز جمعه پذیرفته شدگان کنکور سراسری اعلام شد که درخواست برخی از دانش آموزان متقاضی تحصیل در دانشگاه های نظامی و امنیتی کشور، رد شد.

به گزارش مفاز، روز گذشته نتایج پذیرفته شدگان کنکور سراسری اعلام شد؛ اما درخواست عده ای از دانش آموزان متقاضی تحصیل در دانشگاه‌های نظامی و امنیتی کشور، علی رغم کسب رتبه های مناسب، به دلیل تحصیل در مدارس وابسته به انجمن حجتیه در استان سیستان و بلوچستان رد شد‌.

این قصه تلخ از آنجا شروع می شود که عده ای از والدین با توجیه های فراوان و البته واهی، فرزندان خود را در اختیار مدارسی گزاردند که صلاحیتی برای تربیت نسل متدین و انقلابی در این کشور ندارند؛ والدینی که توصیه های دلسوزانه دیگران نسبت به انتخاب صحیح مدارس را نمی پذیرند و خود را به آب و آتش می‌زنند تا به هرقیمتی مسیر زندگی فرزندشان را به کوچه های بن بست اینگونه مراکز آموزشی هدایت کنند!

نقش والدین دلسوز و نگران از آینده فرزندان یک طرف ماجراست؛ انتقاد اصلی را باید متوجه نهادهایی کرد که امنیت فکری فرزندان این مرزو بوم بر عهده آنان است.

بارها نسبت به فعالیت مدارس انجمنی در زاهدان و زابل مطالب متعددی مطرح کردیم و به جد پیگیر این موضوع شدیم اما چرا تا کنون نهادهای مربوطه مقابل این پدیده شوم نایستاده‌اند؟ چرا فرزندان مستعد و کوشای ایران اسلامی که آینده سازان این کشور و این نظام مقدس هستند، در مدارسی حضور دارند که در صدد تربیت نیروهای به ظاهر مذهبی و ضدانقلاب هستند؟

آیا وقت چاره‌اندیشی فرانرسیده تا بیش از این متحمل ضررهای ناشی از فعالیت مجتمع های آموزشی انجمن حجتیه در سطح استان و کشور نشویم و بتوانیم با تربیت نیروهای مومن و انقلابی گام های موثری در مسیر زمینه سازی ظهور منجی عالم بشریت (عجل الله تعالی فرجه الشریف) برداریم./ ت

مفاز