پیامبر اکرم صلی الله علیه وآله وسلم : پس از من هرگاه شک آفرینان و بدعت گذاران در دین را دیدید، از آنان ابراز برائت کنید... و از معایب آنان بگویید... تا مبادا در خراب کردن اسلام طمع کنند. () , وسائل الشیعه 508/11      

موسسه فـرق و ادیــان زاهـــدان

||| X

دوشنبه 28 مهر ماه 99 23:48

تبدیل مسجد تاریخی در قره باغ بالا به محل نگهداری حیوانات توسط ارامنه

مفاز/ یک روزنامه چاپ ترکیه از تبدیل شدن یک مسجد تاریخی در منطقه قره باغ بالا به محل نگهداری حیوانات توسط ارامنه خبر داد.

به گزارش مفاز، روزنامه ترکیه با درج خبری پیرامون این مطلب نوشت: مسجد تاریخی در قره باغ یعنی در خاک آذربایجان از سوی ارامنه به محل نگهداری گاو و خوک تبدیل شده است. این روزنامه تصریح کرد که مسجد تاریخی ساخته شده توسط معمار کربلایی صافی خان قره باغی در قرن 19 در شهر اقدم از سوی ارامنه به محل نگهداری گاو و خوک تبدیل شده است.

بر اساس مشاهدات یک روزنامه نگار روس که در سایت قفقاز سنتر منتشر شده، سقف این مسجد تاریخی فرو ریخته، درها و پنجره های آن شکسته شده، کف مسجد تخریب شده و این مکان مقدس عبادت به آخور تبدیل شده است.

این روزنامه نگار روس می گوید که بازدید از این مسجد را در معیت یک سرباز ارمنی و تحت نظارت وی انجام داده، اما خوش شانس بوده که توانسته از وضعیت فعلی مسجد تاریخی قره باغ عکسبرداری کند، وی می‌افزاید که در حین بازدید از مسجد متوجه شده که کف آن پوشیده از مدفوع چهارپایان است./ ت

8212.jpg

فارس