پیامبر اکرم صلی الله علیه وآله وسلم : پس از من هرگاه شک آفرینان و بدعت گذاران در دین را دیدید، از آنان ابراز برائت کنید... و از معایب آنان بگویید... تا مبادا در خراب کردن اسلام طمع کنند. () , وسائل الشیعه 508/11      

موسسه فـرق و ادیــان زاهـــدان

||| X

پنجشنبه 24 مهر ماه 99 20:28

جریان شناسی بهائیت

مفاز/ نوع نگارش کتاب جریان شناسی بهائیت بر پایه سوال و جواب بوده که در سه بخش تنظیم شده است.

به گزارش مفاز، دفتر سی و پنجم از پرسش ها و پاسخ های دانشجویی با عنوان «جریان‌شناسی بهائیت» به بررسی و نقد فرقه ضاله بهائیت پرداخته است. کتاب جریان شناسی بهائیت نوشته علیرضا محمدی می باشد که توسط دفتر نشر معارف منتشر شده است.

نوع نگارش کتاب جریان شناسی بهائیت بر پایه سوال و جواب بوده که در سه بخش تنظیم شده است. در بخش اول نقش استعمار، یهود و صهیونیسم در تاسیس بهائیت، روابط رژیم پهلوی و بهائیت، رویکرد مردم ایران به بهائیت، انجمن حجتیه و فعالیت آن در مقابل بهائیت و مواضع امام خمینی(ره) درباره انجمن حجتیه از جمله موضوعاتی است که پاسخ های منطقی و مستدلی به آنها ارائه شده است.

بخش دوم این کتاب، به جمهوری اسلامی ایران و مسأله بهائیت پرداخته که در آن علل مقابله با بهائیت، شیوه‌های بهائیت در مظلومیت نمایی در ایران و خطر نفوذ مجدد بهائیان و شیوه های تبلیغی این جریان انحرافی و خرافی را بررسی شده است.

باورهای بهائیت، عنوان بخش سوم کتاب است که محقق کتاب در آن، به سئوالاتی درباره باورهای بهائیت، نقد باورهای بهائیت، دیدگاه های بهائیت درباره سیاست و علل طرد بودن این فرقه از دیدگاه اسلام و مسلمانان پاسخ داده است. کتاب جریان شناسی بهائیت در 304 صفحه و در قطع رقعی از سوی دفتر نشر معارف منتشر شده است./ ت
رهپویان هدایت

8196.jpg