پیامبر اکرم صلی الله علیه وآله وسلم : پس از من هرگاه شک آفرینان و بدعت گذاران در دین را دیدید، از آنان ابراز برائت کنید... و از معایب آنان بگویید... تا مبادا در خراب کردن اسلام طمع کنند. () , وسائل الشیعه 508/11      

موسسه فـرق و ادیــان زاهـــدان

||| X

نمایندگان مسیحیان ارامنه در مجلس:

شنبه 12 مهر ماه 99 10:32

مناقشه قره باغ؛ تهدیدی برای تمامیت ارضی ایران

مفاز/ روبرت بگلریان و آرا شاوردیان، نمایندگان مسیحیان ارامنه ایران در مجلس شورای اسلامی پیرامون مناقشه قره باغ بیانیه ای مشترک صادر کردند.

به گزارش مفاز، روبرت بگلریان و آرا شاوردیان، نمایندگان مسیحیان ارامنه ایران در مجلس شورای اسلامی در بیاینه ای مشترک مناقشه قره باغ را تهدیدی برای امنیت و تمامیت ارضی ایران عنوان کردند.

متن این بیانیه ای به شرح زیر است؛

در این ایام بار دیگر شاهد شعله ورشدن جنگ در منطقه قره باغ هستیم. فارغ از علل و ریشه های این مناقشه آنچه همواره نگران کننده بوده مداخله کشورها و نیروهای فرامنطقه ای از جمله رژیم صهیونیستی در این کشاکش بوده و هست.

با وجود اینکه سیاست جمهوری اسلامی ایران کمک بر حل این مشکل از طریق گفتگو و مذاکره بوده، دیگر نقش آفرینان و در راس آنان ترکیه با ریختن اشک تمساح در خفا و آشکار بر آتش مخاصمه دمیده اند. اکنون دولت تمامیت خواه ترکیه با بکارگیری مزدوران تکفیری و معلوم الحال، همه معیارهای انسانی را زیر پا می گذارد.

از آنجا که کانون های برخورد به مجاورت مرزهای کشور کشیده شده، می تواند تهدیدی بالقوه برای امنیت و تمامیت ارضی کشورمان باشد. در اینجاست که حیاتی است همه ما ایرانیان جدای از تعلق به هر دین و مذهب و قوم، هوشیار باشیم تا دانسته و ندانسته خدشه ای بر امنیت ملی و وحدت اجتماعی ما وارد نیاید و مقامات رسمی و دست اندرکار کشورمان بتوانند در راستای برقراری صلح و آرامش تلاشهای متمرکز و پیگیرانه خود را انجام دهند.

با لحاظ منافع ملی و دغدغه های ذکر شده، شاهد هوشیاری و واکنش به موقع دستگاه سیاست خارجی کشورمان هستیم، با توجه به حساسیت امر و چالشهای منطقه ای و فرا منطقه ای و جلوگیری از خسارات انسانی بیشتر بر این باوریم که تلاشهای دستگاه دیپلماسی ایران باید تا حصول به نتیجه نهایی و همه جانبه و اثربخش باشد تا آرامش به منطقه باز گردد و گفتگو جایگزین رویکردهای قهری شود./ ت