پیامبر اکرم صلی الله علیه وآله وسلم : پس از من هرگاه شک آفرینان و بدعت گذاران در دین را دیدید، از آنان ابراز برائت کنید... و از معایب آنان بگویید... تا مبادا در خراب کردن اسلام طمع کنند. () , وسائل الشیعه 508/11      

موسسه فـرق و ادیــان زاهـــدان

||| X

یکشنبه 16 شهریور ماه 99 21:08

برگزاری نشست آنلاین اسلام و بودیسم در مالزی

مفاز/ نشست آنلاینی با موضوع اسلام و بودیسم اواخر ماه جاری میلادی در مالزی برگزار می‌شود.

به گزارش مفاز، جنبش جوانان مسلمان مالزی (Muslim Youth Movement Malaysia) موسوم به ABIM به عنوان بخشی از تلاش خود برای ایجاد هماهنگی مذهبی و وحدت ملی، نشست آنلاینی را برگزار خواهد کرد.

محمد فیصل عبدالعزیز، رئیس این جنبش، گفت: این سمینار با عنوان «مهربانی و رحمت» به عنوان ارزش‌های مشترک بین اسلام و بودیسم برگزار می‌شود.

وی افزود: ABIM احساس می‌کند که باید چشم‌انداز بزرگتری را بررسی کنیم. اینکه چگونه تنوع مذهبی می‌تواند سرمایه‌ای برای هماهنگی و اتحاد باشد، نه عاملی برای تعارض.

این نشست آنلاین قرار است ۲۸ سپتامبر ۲۰۲۰ برابر با هفتم مهر سال جاری با شرکت «کیسی لیو(Casey Liu)»، رئیس مرکز فرهنگی بودایی تبتی، به عنوان میزبان و مجری برگزار شود.

علاوه بر کارشناسان مذهبی ادیان اسلام و بودا قرار است تنزین گیاتسو(Tenzin Gyatso)، چهاردهمین دالایی لاما (رهبر معنوی بوداییان)، نیز در این کنفرانس حضور یابد./ ت
ایکنا