پیامبر اکرم صلی الله علیه وآله وسلم : پس از من هرگاه شک آفرینان و بدعت گذاران در دین را دیدید، از آنان ابراز برائت کنید... و از معایب آنان بگویید... تا مبادا در خراب کردن اسلام طمع کنند. () , وسائل الشیعه 508/11      

موسسه فـرق و ادیــان زاهـــدان

||| X

سه شنبه 22 بهمن ماه 98 09:50

احداث تونل برادری بین مسجد و کلیسای جامع در اندونزی

مفاز/ یکی از مساجد شهر جاکارتا، پایتخت اندونزی و کلیسای جامع این شهر از طریق «تونل برادری»، که نماد همدلی میان ادیان خواهد بود، به یکدیگر متصل می‌شوند.

به گزارش مفاز، رئیس‌جمهور اندونزی، با اعلام این خبر گفت: پروژه نوسازی مسجد استقلال (Istiqlal) شامل ساخت تونل زیرزمینی موسوم به تونل برادری است و این مسجد را به کلیسای جامع جاکارتا در طول جاده مرکزی این شهر متصل خواهد کرد.

مسجد استقلال و کلیسای جامع جاکارتا به دلیل همکاری‌ در برپایی مراسم دینی مانند کریسمس و عید فطر شهرت و محبوبیت خاصی در اندونزی کسب کرده‌ و مسلمانان و کاتولیک‌ها معمولاً در طول جشن‌های بزرگ، فضای پارکینگ مساجد و کلیسا را به اشتراک گذاشته و در فعالیت‌های بین ادیانی با یکدیگر شرکت داشته‌اند.

مسجد استقلال بزرگترین مسجد اندونزی و جنوب شرق آسیا به حساب می‌آید و می‌تواند در حدود ۲۰۰ هزار نمازگزار را در خود جای دهد. این مسجد در سال ۱۹۷۸ ساخته و سال ۱۹۹۹ بازسازی شد.

اندونزی پرجمعیت‌ترین کشور‌ با اکثریت مسلمان به حساب می‌آید و ۸۸ درصد جمعیت آن پیرو دین اسلام هستند. حدود ۱۰ درصد از جمعیت ۲۶۷ میلیونی اندونزی را مسیحیان تشکیل می‌دهند./ ت
ایکنا