پیامبر اکرم صلی الله علیه وآله وسلم : پس از من هرگاه شک آفرینان و بدعت گذاران در دین را دیدید، از آنان ابراز برائت کنید... و از معایب آنان بگویید... تا مبادا در خراب کردن اسلام طمع کنند. () , وسائل الشیعه 508/11      

موسسه فـرق و ادیــان زاهـــدان

||| X

دوشنبه 11 آذر ماه 98 09:04

حذف «شهادتین» از سردر مسجدی در چین

مفاز/ فعالان توییتری از حذف شهادتین «لا إله إلا الله، محمد رسول الله» از ورودی مسجد جامع «عیدگاه» در استان «سین کیانگ» چین خبر دادند.

به گزارش مفاز، فعالان توییتری در این شبکه اجتماعی خبری را منتشر کرده‌اند که نشان می‌دهد دولت چین عبارت شهادتین مشتمل بر «لا إله إلا الله، محمد رسول الله» را از ورودی مسجد جامع «عیدگاه» استان سین کیانگ حذف کرده است.

فعالان و کاربران اینترنتی کشورهای جهان اسلام، با انتشار تصاویر مربوط به حذف شهادتین از ورودی این مسجد، به آن واکنش نشان داده و این اقدام دولت چین را اقدامی موهن به ساحت مقدس اسلام توصیف کردند.

اویغورها مردم ساکن شمال غرب چین هستند که در ایالت خودگردان سین‌کیانگ به مرکزیت اورومچی زندگی می‌کنند. مردم اویغور از اقوام ترک و مسلمان سنی هستند، کشور چین حدود ۴۰ میلیون مسلمان دارد و دولت چین در سال‌های اخیر سخت‌گیری‌های زیادی در مقابل مسلمانان این کشور در پیش گرفته است./ ت
خبرگزاری قرآنی