پیامبر اکرم صلی الله علیه وآله وسلم : پس از من هرگاه شک آفرینان و بدعت گذاران در دین را دیدید، از آنان ابراز برائت کنید... و از معایب آنان بگویید... تا مبادا در خراب کردن اسلام طمع کنند. () , وسائل الشیعه 508/11      

موسسه فـرق و ادیــان زاهـــدان

||| X

وزیر خارجه روسیه:

یکشنبه 10 آذر ماه 98 16:46

هماهنگی بین ادیان نقش موثری در حفظ ثبات جهانی دارد

مفاز/ وزیر خارجه روسیه در اجلاس چشم انداز استراتژیک روسیه-جهان اسلام، هماهنگی بین ادیان را یکی از عوامل حفظ ثبات منطقه‌ای و جهانی دانست.

به گزارش مفاز، سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه معتقد است هماهنگی بین ادیان نقش خاصی در حفظ ثبات منطقه‌ای و جهانی ایفا می‌کند.

لاوروف روز جمعه در پیام خوش آمد گویی اجلاس چشم انداز استراتژیک روسیه- جهان اسلام گفت: «امروز، در شرایطی که روابط بین الملل پرتنش و پرخاشگرانه است، ارتقاء هماهنگی بین ادیان به ویژه در حفظ ثبات جهانی و منطقه‌ای ضروری است. روسیه، جایی که نمایندگان مذاهب مختلف قرن‌ها در صلح و هماهنگی زندگی می‌کنند، آماده است تا تجربه مثبت را با شرکای خارجی به اشتراک گذارد.»

او افزود: روسیه از همکاری پرثمر با سازمان همکاری اسلامی، که امسال پنجاهمین سالگرد آن را جشن گرفته است، قدردانی می‌کند و امیدوار است بتواند راه حل‌های موثری برای مشکلات فشرده زمانه‌مان پیدا کند.

شهر یوفا روسیه از ۲۸ تا ۳۰ نوامبر، میزبان نشست گروه چشم انداز استراتژیک «روسیه و جهان اسلام» است که به پنجاهمین سالگرد آغاز به کار سازمان همکاری اسلامی اختصاص دارد./ ت
باشگاه خبرنگاران جوان