پیامبر اکرم صلی الله علیه وآله وسلم : پس از من هرگاه شک آفرینان و بدعت گذاران در دین را دیدید، از آنان ابراز برائت کنید... و از معایب آنان بگویید... تا مبادا در خراب کردن اسلام طمع کنند. () , وسائل الشیعه 508/11      

موسسه فـرق و ادیــان زاهـــدان

||| X

پنجشنبه 30 آبان ماه 98 21:48

چند خبر کوتاه

مفاز/ هلاکت ۱۰ عنصر گروه تروریستی «پ.ک.ک» در حمله ارتش ترکیه، برگزاری همایش بین‌المللی معماری مساجد در مالزی، بررسی کتاب «مسلمان بریتانیایی بودن» در لندن و بازداشت یک زن آلمانی به اتهام عضویت در داعش از جمله اخبار کوتاه این هفته است.

به گزارش مفاز، وزارت دفاع ملی ترکیه اعلام کرد: جنگنده‌های ارتش کشور در ادامه عملیات پنجه سه در منطقه هفتانین در شمال عراق، 10 تروریست پ.ک.ک را که در حال برنامه ریزی برای اقدامات تروریستی بودند، از پای درآوردند.
همچنین در این عملیات جنگنده‌های ارتش ترکیه، انبار سلاح و سوخت متعلق به گروه پ ک ک نیز منهدم شده است.

برگزاری همایش بین‌المللی معماری مساجد هفته آینده در مالزی
دومین همایش بین‌المللی معماری مساجد هفته آینده در کوالالامپوربا مشارکت عربستان سعودی، مالزی و چند سازمان بین‌المللی با موضوع «معماری آینده مساجد» برگزار می‌شود.

در این همایش که ۲۵ تا ۲۷ نوامبر (۴ تا ۶ آذر) برگزار می‌شود، ۹ سخنران و ۴۵ کارشناس از سراسر جهان حضور خواهند داشت و برنده این جایزه در ماه مارس ۲۰۲۰ در مراسمی در ریاض پایتخت عربستان معرفی می‌شود.

بررسی کتاب «مسلمان بریتانیایی بودن» در لندن
کتاب «مسلمان بریتانیایی بودن» با حضور «ممنون خان» نویسنده آن،‌ امروز پنج‌شنبه ۳۰ آبان در کتابفروشی کمیسیون حقوق بشر اسلامی در لندن برگزار شد.

ممنون خان نویسنده کتاب، مدرک دکترای خود را از دانشگاه کمبریج گرفته و در سال‌های اخیر در زمینه حمایت از جامعه مسلمانان انگلیس فعال بوده است. وی در این کتاب به تحلیل و بررسی طیف وسیعی از مسائل فرهنگی و فکری پیش روی جامعه مسلمانان بریتانیا پرداخته است.

بازداشت یک زن آلمانی به اتهام عضویت در داعش
«نسیم»، شهروند آلمانی پس از بازگشت به این کشور دستگیر شد؛ دادستان‌ها با متهم کردن وی به عضویت در گروه تروریستی داعش در یک کشور خارجی اعلام کرده‌اند.

آنها اعلام کرده‌اند این فرد سال ۲۰۱۴ آلمان را ترک و با یکی از اعضای داعش ازدواج کرده و با او به عراق رفته است. وی در آنجا خانه اعضای داعش را نگهداری می‌کرد و اسلحه در اختیار داشت.

گفته می‌شود وی و همسرش بعدها به سوریه رفتند. این فرد اوایل سال ۲۰۱۹ از سوی نیروهای امنیتی کُرد دستگیر شد./ ت