قال النبی صلی الله علیه وآله وسلم : إِنَّ أُمَّتِي سَتَفْتَرِقُ بَعْدِي عَلَى ثَلاَثٍ وَ سَبْعِينَ فِرْقَةً فِرْقَةٌ مِنْهَا نَاجِيَةٌ وَ اِثْنَتَانِ وَ سَبْعُونَ فِي اَلنَّارِ . (همانا امت من به زودى پس از من هفتاد و سه گروه خواهند شد كه يك گروه نجات يابنده و هفتاد و دو گروه در آتشند.) , الخصال 2/707      

موسسه فـرق و ادیــان زاهـــدان

||| X

پنجشنبه 16 آبان ماه 98 08:59

برگزاری همایش بین‌المللی پیامبر اعظم (ص) با محور «تعامل ادیان»

مفاز/ مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان کرمان از برگزاری همایش بین‌المللی پیامبر اعظم(ص) در کرمان خبر داد و گفت: برگزاری این کنگره سبب تعامل ادیان و وحدت آنها می‌شود.

به گزارش مفاز، جلسه شورای فرهنگ عمومی استان کرمان صبح امروز با حضور حجت‌الاسلام و المسلمین علیدادی‌سلیمانی نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه کرمان، فدایی استاندار کرمان و حجت‌الاسلام و المسلمین ارزانی رئیس ستاد کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور و عضو شورای فرهنگ عمومی کشور برگزار شد.

محمد ابدالی‌تکلو مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان کرمان در این جلسه با اشاره به اینکه برای بیش از 350 نفر از مدیران مسئول کانون‌های مساجد استان کرمان دوره‌های آموزشی سواد رسان‌های برگزار شده است گفت: کنگره بین‌المللی پیامبر اعظم(ص) چند سالی است که به میزبانی استان کرمان برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه این کنگره از سال 93 آغاز شده و امسال سومین دوره کنگره در استان کرمان برگزار می‌شود گفت: کنگره در دو محور علمی و اجرایی برگزار می‌شود.

مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان کرمان با اشاره به اینکه استان کرمان در تقریب مذاهب جزو استان‌هایی است که از ادیان مختلف و مذاهب مختلف در آن وجود دارند افزود: برگزاری این کنگره سبب تعامل ادیان و وحدت آنها می‌شود.

وی با بیان اینکه محور کنگره امسال تعامل ادیان است و نمایشگاه‌هایی در حاشیه کنگره نیز برگزار می‌شود گفت: کار علمی کنگره بر عهده جامعه‌المصطفی(ص) است و امسال همایش بین‌المللی پیامبر اعظم(ص) در کرمان برگزار می‌شود.

محمدرضا علیزاده مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان نیز در این جلسه اظهار داشت: امروز 232امین جلسه شورای فرهنگ عمومی استان کرمان همزمان جلسه شورای هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه ارائه طرح پیشنهادی کارگروه سواد فضای مجازی در این جلسه انجام می‌شود گفت: سومین کنگره پیامبر اعظم(ص) در استان کرمان برگزار می‌شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان با اشاره به اینکه از سال گذشته شش کارگروه ذیل شورای فرهنگ عمومی استان کرمان تشکیل شده است افزود: در سه جلسه گذشته شورای فرهنگ عمومی ترویج فرهنگ کتابخوانی را پیگیری کردیم.

رحمان جلالی مسئول کارگروه فضای مجازی شورای فرهنگ عمومی استان کرمان نیز در این جلسه با اشاره به اینکه سواد فضای مجازی یک ضرورت اساسی و نیاز امروز جامعه است گفت: اهداف کلی ما در این طرح آگاهی‌بخشی، دانش‌افزایی و ارتقای سطح رسانه‌ای، اطلاعاتی و دیجیتال مردم در مواجه با پیام‌های رسانه‌ای است.

وی با بیان اینکه آدم‌هایی داریم که به صورت فردی در حال فعالیت در فضای مجازی هستند افزود: برای مقابله با اهداف دشمن در فضای مجازی نیازمند شبکه‌سازی هستیم.

مسئول کارگروه فضای مجازی شورای فرهنگ عمومی استان کرمان با اشاره به اینکه در بحث فضای مجازی باید جریان‌سازی انجام شود و در این طرح به دنبال این کار هستیم گفت: مخاطب‌شناسی در این طرح مورد اهمیت است.

وی با بیان اینکه یک میلیون مخاطب مورد نظر در این طرح دیده شده که عموم اقشار جامعه در بر گرفته می‌شود افزود: برای اجرای این طرح باید از تمام دستگاه‌های عضو استفاده شود و قرارگاه عملیات سواد فضای مجازی تشکیل می‌شود.

جلالی با اشاره به اینکه وظیفه اصلی این قرارگاه تسهیل‌گری و برقراری ارتباط بین دستگاه‌های عضو است گفت: برگزاری آموزش‌های حضوری و غیرحضوری در برنامه این طرح است.

وی با بیان اینکه مستند دولبه با همکاری پلیس فتای استان تهیه و این مستند کشوری شده است افزود: عملیات نهضت سواد رسانه‌ای در استان کرمان اجرایی می‌شود.

مسئول کارگروه فضای مجازی شورای فرهنگ عمومی استان کرمان با اشاره به اینکه یک برنامه زنده تلویزیونی با عنوان مجازیست از صدا و سیمای کرمان تهیه و پخش می‌شود بیان کرد: بر اساس یک کار پژوهشی، سواد رسانه‌ای مردم استان کرمان چهار درصد از میانگین کشوری پایین‌تر است./ ت