پیامبر اکرم صلی الله علیه وآله وسلم : پس از من هرگاه شک آفرینان و بدعت گذاران در دین را دیدید، از آنان ابراز برائت کنید... و از معایب آنان بگویید... تا مبادا در خراب کردن اسلام طمع کنند. () , وسائل الشیعه 508/11      

موسسه فـرق و ادیــان زاهـــدان

||| X

پنجشنبه 16 آبان ماه 98 07:30

انجمن حجتیه عراق را بشناسید / محمود الحسنی الصرخی چطور سید یمانی شد؟

مفاز/ عامل حمله به کنسولگری ایران در کربلا بازداشت شده است؛ محمود الحسنی الصرخی که پیروانش او را سید یمانی می خوانند. همان کسی که گفته می شود قیامش، مژده ظهور امام عصر(عج) را می دهد.

به گزارش مفلز، محمود صرخی از چهره های ضدایرانی در عراق است که او را نماد شیعه انگلیسی می خوانند. همان جوانکی که ناگهان پس از حمله آمریکا به عراق ادعای مرجعیت کرد و رشته مهندسی راه و ساختمان را کنار گذاشت و گفت که مرجع تقلید است!

محمود حسنی صرخی که به عربی محمود الحسنی الصرخی خوانده می شود و رهبری گروهی به نام «انصارالمهدی» را برعهده دارد، متولد ۱۹۶۴ در شهر کاظمیه تحصیلات کلاسیک خود را تکمیل و از دانشکده مهندسی راه و ساختمان دانشگاه بغداد در سال ۱۹۸۷ فارغ‌التحصیل شد.

صرخی در دوران تحصیل دانشگاهی همدوره ودوست نزدیک عدی پسر صدام بود و به عضویت حزب بعث در آمد. او خود مدعی است که در حوزه علمیه نجف در سال ۱۹۹۴ تحصیل کرده و از شاگردان محمد صادق صدر بوده است. پیروانش معتقدند که او از کسانی بود که بحث اصولی صدر دوم را نوشتند و اسم مبحث آن‌ها مبحث تضاد و حالتهای خاص آن بود. در مدرسه علمیه اهل بیت دو مدرسه بزرگ اصولی به وجود آمد که ویژگی یکی از آن‌ها شرح و بسط می‌باشد که مدرسه سید ابوالقاسم خوئی است و دومی مدرسه اصولی سید محمد باقر صدر بود که طبق منابع خودشان ویژگی آن جامع بودن و عمق و ظرفیت داشتن بود.

با وجود این ادعاها، سید کاظم حائری از شاگردان به نام سید محمدباقر صدر، اعلام داشت که محمود صرخی هیچ گاه از شاگردان سید محمدباقر صدر نبوده است.

در سایت صرخی این ادعا نیز مطرح شده است که وی از آیت الله بشیر نجفی اجازه مرجعیت دارد، اما جالب است که بدانید این چهره روحانی نیز چنین اجازه ای را رد کرده و گفته اصلا وی را نمی شناسد.

گزارش الخلیج الیوم درباره جریان شیعه ضدایرانی در عراق

در سال ۲۰۱۴ و همزمان با تلاش داعش برای فتح بغداد، درگیری‌ها بین طرفداران صرخی که آن زمان به نام ارتش حسین شناخته می‌شد با دولت عراق در زمان نخست‌وزیری نوری مالکی اوج گرفت. این درگیری بعد از آن واقع شد که آیت الله سیستانی فتوی داده بود که شیعیان پشت سر صفوف ارتش عراق داوطلب شده و علیه داعش بعد از سقوط شهر موصل بجنگند.

محمود صرخی اما در گفتگویی با روزنامه الوطن چاپ مصر، پیشنهاد مذاکره با داعش را مطرح کرده و گفته بود که نیازی به جنگ با داعش نیست و باید با سیاستمداران عراقی جنگید! همان کاری که در حال حاضر مشغول آن است.

 4628.jpg

براساس برخی گزارش‌های تعداد طرفداران مسلح صرخی بین ۲ تا ۳هزار مسلح برآورد می‌شود. اینها همان جماعتی هستند که به نام مخالفت با «تشیع صفوی» با مرجعیت و دولت عراق می جنگند و کنسولگری های ایران را ابتدا در بصره و سپس در کربلا آتش می زنند. حمله به کنسولگری کشورمان در بصره، در شهریور سال گذشته رخ داد و حالا بار دیگر این گروه در کربلا به کنسولگری ایران حمله کرده و همزمان با پوشش وسیع خبری رسانه های غربی، پرچم ایران را به پایین کشیدند.

این اتفاق، درست در روز 13 آبان سالروز تسخیر سفارت آمریکا در تهران رخ داد و نشانه دیگری است برای آنکه در عمل سرویس های امنیتی آمریکایی از طریق پیروان صرخی در حال انتقام گیری از ایران هستند.

پیروان محمود صرخی مناسکی دارند که آنها را شبیه به انجمن حجتیه در ایران می کند. یکی از این مناسک، روی آوردن به شیوه های متفاوت رپ خوانی به نام رپ حسینی یا رپ مهدوی و برگزاری مراسم های خاص به نام «جشن تاجگذاری» است که گاهی در ایران نیز برگزار می شود.

گفتمان محمود صرخی، رستاخیز محور است و همچون انجمن حجتیه تلاش می کند تا نشانه هایی برای تطبیق با شرایط ظهور امام عصر پیدا کند. نشانه هایی که ادعا می شود خودش یکی از آنهاست!

انجمن حجتیه در ایران که مخالف مرجعیت و رهبری است، گفتمانی علیه ولایت فقیه دارد که محمود صرخی نیز از همان نگرش پیروی می کند و برای همین هم شاید بتوان گفت او شعبه ای عراقی از شیعه انگلیسی است که با هدف تضعیف موقعیت جمهوری اسلامی در میان شیعیان بروز و ظهور یافته و قرار است تا مدلی تازه از تروریسم و نفاق مذهبی را شکل دهد./ ت
خبرفوری