پیامبر اکرم صلی الله علیه وآله وسلم : پس از من هرگاه شک آفرینان و بدعت گذاران در دین را دیدید، از آنان ابراز برائت کنید... و از معایب آنان بگویید... تا مبادا در خراب کردن اسلام طمع کنند. () , وسائل الشیعه 508/11      

موسسه فـرق و ادیــان زاهـــدان

||| X

یکشنبه 31 شهریور ماه 98 23:16

کتاب های مسموم و طعمه های معصوم

مفاز/ امروزه در ایران یوگا به روش‌های مختلفی خواسته یا ناخواسته ترویج می‌شود و در حال تغییر باورهای افراد است.

به گزارش مفاز، از زمانی که عرفان های کاذب خود را در میان توده های مردم در سراسر دنیا به عنوان آیین و دین جدید مطرح کردند دیر زمانی نمی گذرد. در این حدود نیم قرن اخیر تا اکنون بیش از 5000 تفکر و مدل مثلا معنوی بوجود آمده است.

شبه معنویت ها در سال‌های اخیر و مخصوصا ترویج یوگا در کشور عزیزمان با هجومی بی‌سابقه روبرو بوده است. متأسفانه افرادی سعی کرده‌اند این اندیشه التقاطی را در همه سطوح گسترش دهند و کودکان و نونهالان نیز از این برنامه هدفمند مستثنی نبوده است.

عموم مردم یوگا را به عنوان یک ورزش می‌شناسند این درحالی است که طبق نظر پژوهش‌گران و حتی خود بنیان‌گذاران و مروجین اصلی یوگا، یوگا یک ورزش نیست بلکه طریقت عملی عرفان هندوئیسم است که با عقاید و باورهای خرافی آمیخته شده است.

تولد یوگا به عنوان ورزش در کشور ما، رنگ و بویی کاملاً سیاسی دارد. اولین باشگاه یوگا در ایران در سال ۱۳۴۵ توسط سیاست مدار فراماسون پهلوی به نام «مجید موقر» تأسیس شده است. حضور گسترده مقامات کشوری و لشگری به عنوان اولین کارآموزان این باشگاه، بسیار قابل تأمل است.( ماه های گذشته در این زمینه مطالبی در کانال قرار گرفت)

امروزه در ایران یوگا به روش‌های مختلفی خواسته یا ناخواسته ترویج می‌شود؛ از نمایش برنامه‌هایی در صداوسیما تا برگذاری جلسات یوگا در بین عموم جامعه، که همه این‌ها نشان می‌دهد، یوگا در حال تغییر باورهای افراد است.

مهم این‌جاست که در سال‌های اخیر افراد بی اطلاع و یا سودجو دست به طراحی و نوشتن کتاب‌هایی برای کودکان زده‌اند. ترویج این تفکر در کتب داستانی و بازی های کودکان می توانند آینده ایران اسلامی را با خطرات فکری و فرهنگی فراوانی روبرو کند./ ت

رهپویان