قال رسول الله (صلی الله علیه وآله وسلم) : إنَّ لِقَتْلِ الْحُسَیْنِ حَرَارَةٌ فِی قُلُوبِ الْمُؤْمِنِینَ لَنْ تَبْرُدَ أَبَداً (همانا شهادت حسین حرارتی در قلب مومنین ایجاد می کند که هرگز سرد نمی شود) , مستدرک الوسائل، ج 10ص 318      

موسسه فـرق و ادیــان زاهـــدان

||| X

شنبه 26 مرداد ماه 98 17:58

دولت انگلیس به فرزندان اعضای انگلیسی داعش اجازه بازگشت نمی‌دهد

دولت انگلیس تصمیم گرفته به فرزندان اعضای انگلیسی داعش که در سوریه سرگردان هستند اجازه بازگشت به کشور داده نشود.

به گزارش مفاز دولت انگلیس تصمیم گرفته به فرزندان اعضای انگلیسی داعش که در سوریه سرگردان هستند اجازه بازگشت به کشور داده نشود.

در حال حاضر دستکم ۳۰ کودک انگلیسی با مادرانشان در اردوگاه هایی در شمال سوریه نگهداری می شوند.

دولت انگلیس از سوی مقامات محلی سوریه و نیز دولت ترامپ برای بازگرداندن آنها از اردوگاه های خطرناک و شلوغ زیر فشار بوده است. پیشتر در اوایل سال، نوزاد «شمیمه بیگم» دختر نوجوانی که برای پیوستن به داعش از خانه اش در بثنال گرین، لندن، گریخت، چند هفته پس از ورود به یکی از مراکز جان سپرد.

«جرمی هانت» وزیر خارجه سابق انگلیس، در پی مرگ این نوزاد گفت: دولت در این مورد که آیا کودکان می توانند به سلامت بازگردند یا نه، با «پنی موردانت» وزیر سابق توسعه بین المللی در حال گفتگو هستند. اما «ساجد جاوید» وزیر کشور انگلیس، پس از بررسی موضوع به این نتیجه رسید که اعزام مقامات برای بازگرداندن کودکان از سوریه بسیار خطرناک خواهد بود.

با این حال، شماری از کشورهای اروپایی کودکان سرگردان را بازگردانده اند. فرانسه، آلمان، نروژ و دانمارک شمار کوچکی را پذیرفته اند که اکثر آن ها کودکان یتیمی هستند که والدینشان در تحولات ماه های پایانی خلافت داعش کشته شدند. استرالیا نیز اخیرا هشت کودک و نوه های دو شهروند استرالیایی را که برای داعش جنگیدند بازگرداند.

حدود ۷۰ هزار زن و کودک داعشی در اردوگاه های نیروهای دمکراتیک سوریه نگهداری می شوند. بزرگترین این مراکز اردوگاه الهول است که در حال حاضر حدود ۱۱ هزار شهروند خارجی در آن اقامت دارند.

ابنا