پیامبر اکرم (ص) : مَنْ مَاتَ عَلَى حُبِّ آلِ مُحَمَّدٍ مَاتَ مَغْفُوراً له (کسی که با حب و دوستی به آل محمد بمیرد، مورد آمرزش و غفران الهی قرار می گیرد.) , مستدرک سفینه البحار،ج2ص161      

موسسه فـرق و ادیــان زاهـــدان

||| X

شهریورماه مسال؛

دوشنبه 14 مرداد ماه 98 20:10

دومین گفت‌وگوی اسلام و مسيحيت در نیجریه برگزار می شود

مفاز/ دومین نشست گفت‌وگوی اسلام و مسيحيت با عنوان «صلح و امنيت در اديان الهی» شهریورماه در ابوجا برگزار می‌شود.

به گزارش مفاز، دومین نشست گفت‌وگوی اسلام و مسيحيت با عنوان «صلح و امنيت در اديان الهی» شهریورماه جاری از سوی رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در ابوجا برگزار می‌شود.

در دیدار سید «محمود عظیمی‌نصرآبادی»، رایزن فرهنگی ایران و شیخ حسن ادریس، رییس بنیاد صلح و بیداری دینی نیجریه مقرر شد؛ دومین نشست گفت‌وگوی اسلام و مسیحیت با عنوان "صلح و امنیت در ادیان الهی" با تأکید بر حقوق انسانی و جایگاه اقلیت‌ها در جمهوری اسلامی ایران، شهریورماه سال جاری با همکاری بنیاد صلح و بیداری دینی نیجریه در ابوجا برگزار شود.

در این نشست، سخنرانانی از جامعه مسلمانان و مسیحیان نیجریه پیرامون اهمیت صلح و امنیت در جامعه چند دینی این کشور و تأکید ادیان الهی بر پرهیز از خشونت در پیشبرد اهداف خود مطالبی ارائه و تبادل نظر خواهند کرد.

گفتنی است اولین نشست گفت‌وگوی اسلام و مسیحیت در شهریورماه سال گذشته توسط رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در ابوجا برگزار و با استقبال بسیاری از سوی شرکت‌کنندگان مواجه شد./ ت