قال النبی صلی الله علیه وآله وسلم : إِنَّ أُمَّتِي سَتَفْتَرِقُ بَعْدِي عَلَى ثَلاَثٍ وَ سَبْعِينَ فِرْقَةً فِرْقَةٌ مِنْهَا نَاجِيَةٌ وَ اِثْنَتَانِ وَ سَبْعُونَ فِي اَلنَّارِ . (همانا امت من به زودى پس از من هفتاد و سه گروه خواهند شد كه يك گروه نجات يابنده و هفتاد و دو گروه در آتشند.) , الخصال 2/707      

موسسه فـرق و ادیــان زاهـــدان

||| X

هاآرتص در گزارشی نوشت؛

یکشنبه 13 مرداد ماه 98 20:55

کاهش اهمیت اسرائیل برای یهودیان جوان آمریکایی

مفاز/ یک روزنامه صهیونیستی در گزارشی به دلایل کاهش اهمیت اسرائیل برای یهودیان جوان آمریکایی پرداخت.

به گزارش مفاز «هاآرتص»، روزنامه صهیونیستی در گزارشی به دلایل کاهش اهمیت اسرائیل برای یهودیان جوان آمریکایی پرداخت.

به نوشته این روزنامه، در سال‌های گذشته انتخابات در اسرائیل برای جامعه یهودیان آمریکا از اهمیت برخوردار بود و آن را پیگیری و درباره آن بحث می‌کردند. اما به نظر می‌رسد که میزان دلمشغولی یهودیان آمریکایی به انتخابات آتی در اسرائیل کاهش یافته و آنها به این انتخابات اهمیت نمی‌دهند.

آشفتگی بی‌سابقه در کنست در پی شکست «بنیامین نتانیاهو» در تشکیل کابینه ائتلافی و دومین انتخابات سراسری طی شش ماه، باعث ایجاد حس بی‌علاقگی در میان یهودیان آمریکایی شده است.

از سوی دیگر برای چندین دهه است که سازمان‌های حمایتی اندکی هستند که همه جامعه یهودیان آمریکایی را شامل شوند و عموما سازمان‌هایی که وجود دارد توسط ثروتمندانی که اکثرا اشکنازی هستند، هدایت میشوند. به عبارت دیگر این سازمان‌ها فاقد تنوع بوده و نماینده تمامی گروه‌های یهودی در آمریکا نیستند.

عدم وجود گروه‌های مختلف یهودیان در سازمان‌های تشکیل شده، در مقایسه با مؤسسات قانونگذار آمریکایی کاملا مشهود است.

3852.jpg

در سال ۲۰۱۸ و در انتخابات میان دوره کنگره، تغییرات بزرگی درباره اقلیت‌ها و زنانی که به کنگره راه یافتند بودند روی داد. تعداد زنان راه یافته به یکصد و پانزدهمین گنگره آمریکا ۹۲ نفر بود این در حالی است که این تعداد در یکصد و شانزدهمین گنگره به ۱۰۶ نفر افزایش یافت. همچنین کنگره شاهد افزایش تنوع نژادی بود به گونه‌ای که تعداد آمریکایی‌های آفریقایی تبار ۱۰ درصد افزایش یافت و آمریکایی‌های آسیایی نیز ۱۵ درصد افزایش داشته و تعداد بومی‌های آمریکا در کنگره نیز ۱۰۰ درصد افزایش داشتند.

شبکه‌های اجتماعی سبب شده تا یهودیان جوان در آمریکا به این درک برسند که تنوع مهم است اما زمانی که به سازمان‌های عمومی یهودی می‌نگرند شاهد تنوع در آنها نیستند./ت