امام سجاد علیه السلام : الْحَمْدُ لِلَّهِ الَّذِي تَحَبَّبَ إِلَيَّ وَ هُوَ غَنِيٌّ عَنِّي (ستايش خدايی را كه با من دوستی كند، در صورتی كه از من بی نياز است) , قسمتی از دعای ابوحمزه ثمالی      

موسسه فـرق و ادیــان زاهـــدان

||| X

کشور ما رنگین کمانی از اقوام، اقلیت‌ها و مذاهب است

سه شنبه 24 بهمن ماه 96 12:15

کشور ما رنگین کمانی از اقوام، اقلیت‌ها و مذاهب است

کشور ما رنگین‌کمانی از اقوام و اقلیت‌ها و مذاهب است و این موضوع از ابتدای انقلاب اسلامی با همراهی، دفاع و تلاش برای پیروزی انقلاب و شهادت در میان همه این اقوام و اقلیت‌ها گواهی در این زمینه است.

به گزارش مفاز؛ ماموستا دکتر عابد نقیبی عضو مجمع علمای جهان اسلام، مسئول مرکز اسلامی غرب کشور، مسئول دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در امور اهل سنت، پژوهشگر و محقق در حوزه ادیان و مذاهب اسلامی در گفتگو با دیده بان مطرح کرد:

کشور ما رنگین‌کمانی از اقوام و اقلیت‌ها و مذاهب است و همه ایرانیان همزیستی مسالمت‌آمیزی باهم دارند. این موضوع از ابتدای انقلاب اسلامی با همراهی، دفاع و تلاش برای پیروزی انقلاب و شهادت در میان همه این اقوام و اقلیت‌ها گواه سخنان من در این زمینه است.

امروزه آمریکا و لابی‌های صهیونیستی و تعدادی از کشورهای عربی هرگونه مخالفتی که با اسلام دارند منظور نظام جمهوری اسلامی است. برنامه سی‌ساله آینده آمریکا و دیگر هم‌پیمانانش اختلاف و جنگ مذهبی ایجاد نمایند.

امروزه با بینش رهبران همه ادیان و مذاهب نقشه‌های این معاندان خنثی می‌شود. در همین اواخر هم سعی کردند مردم را به بهانه مسائل اقتصادی تحریک کنند و نه‌تنها رهبران ادیان و اقوام بلکه توده‌های مردم از نقشه دشمن شناخت داشته و آن را همراهی نکردند. بنده به‌عنوان یک شافعی مذهب و اهل سنت افتخار می‌کنم در کشوری زندگی می‌کنم که رهبری آن فتوا صادر می‌کنند که اهانت به نمادهای اهل سنت و سایر ادیان حرام شرعی است. این نشان از اعتقاد رهبری به وحدت عملی است.

در موقعیتی غرب آمد داعش را درست کرد و آن را منتصب کردند به اهل سنت و همه علمای اهل سنت نیز تبری جستند و اعلام کردند که آن را قبول ندارند. این در حالی است که جنایات وحشیانه داعش با متون اسلام و همه ادیان آسمانی مخالف بوده است. همچنین داعش تعداد زیادی از علمای همین اهل سنت را هم ترور کرده است، و تمام این موارد نشان از این است که غرب با اسلام مشکل دارد و نام اسلام را بر چنین گروه تروریستی قرار می‌دهد.

از سوی دیگر سلفی گری که نتیجه تلاش وهابیت و سرویس‌های جاسوسی غرب و ... است هم نمونه‌ای دیگر از همین مواردی است که غرب در تلاش برای ضربه زدن به اسلام به‌کاربرده است. امروزه باید بیش‌ازپیش هوشیار باشیم و این توطئه‌ها را بشناسیم و خیلی‌ها تلاش داشتند این اتحاد را از بین ببرند و اجازه ندهند ما باهم وحدت داشته باشیم.

توصیه بنده در پایان این است که اختلافات تاریخی به درون جامعه وارد نشود و تنها در مکان‌هایی مانند دانشگاه‌ها موردبحث قرار بگیرد زیرا امروز به آرامش، وحدت و یکپارچگی احتیاج داریم.

دیده بان