امام حسین علیه السلام : مَن دَعا عَبدا مِن ضَلالَةٍ إلى مَعرِفَةِ حَقٍّ فَأَجابَهُ، كانَ لَهُ مِنَ الأَجرِ كَعِتقِ نَسَمَةٍ . («هر كس انسانى را از گم راهى به معرفت حق، فرا بخواند و او اجابت كند، اجرى مانند آزاد كردن بنده دارد» .) , مسند زيد : ص ۳۹۰ .      

موسسه فـرق و ادیــان زاهـــدان

||| X

پیدایش و اهداف وهابیت تکفیری

شنبه 22 اردیبهشت ماه 97 12:11

پیدایش و اهداف وهابیت تکفیری

مسلمانان جهان و ملت های غیر اسلامی ، این روزها شاهد اوج گیری حملات ددمنشانه دشمنان جنایتکار وهابیت تکفیری علیه مسلمانان و شیعیان مظلوم هستند . آنها که از سوی استکبار جهانی به رهبری آمریکا ، صهیونیسم و کشورهای اروپایی حمایت می شوند ، مردم بی دفاع را هدف حملات خود قرار داده و به خاک و خون می کشند .

به گزارش مفاز؛ مسلمانان جهان و ملت های غیر اسلامی ، این روزها شاهد اوج گیری حملات ددمنشانه دشمنان جنایتکار وهابیت تکفیری علیه مسلمانان و شیعیان مظلوم هستند . آنها که از سوی استکبار جهانی به رهبری  آمریکا ، صهیونیسم و کشورهای اروپایی حمایت می شوند ، مردم بی دفاع را هدف حملات خود قرار داده و به خاک و خون می کشند . دشمنان اسلام نه تنها هیچ عکس العملی در برابر این حوادث از خود نشان نداده اند بلکه با کمال جسارت از عاملان این جنایت ها دفاع کرده و کمک های تسلیحاتی و مالی و سیاسی خود را در اختیار این جانیان قرار می دهند . حقیقت این است که وهابیت ، فرقه ای گمراه ، انحرافی و به دور از تعالیم و والای اسلامی است که تاکنون دستاوردی جز تفرقه افکنی ، تباهی و تخریب و جنایت در جهان اسلام و کشورهای اسلامی نداشته است . ادعای توحید خالص ، نفی هر گونه شرک و خرافه پرستی و مبارزه با افکار و اعتقادات کفر آمیز !، همراه با قشری گری ، یکسونگری ، مغالطه گری و تخریب آثار اسلامی ، عملاُ این فرقه را به بازوی کفار و استعمار گران جهانی تبدیل کرده است . از طرفی ، استعمار گران به ویژه استعمار انگلیسی _ اگر نگوییم

در ایجاد و  تأسیس این فرقه  تلاش زیادی کرده - روشن است که بهره های فراوانی از این فرقه و فرقه های مشابه مانند قادیانه در هند ، بهائیت در ایران و نظیر آنها به چنگ آورده است . به گونه ای که این فرقه هم اکنون مهم ترین آلت دست کشورهای استعمارگر آمریکا و انگلیس و بزرگ ترین مانع اتحاد مسلمانان است . وهابیان ، سرزمین وحی و پیامبران الهی را به پایگاه و مرکزی برای رفت و آمد کفار و مشرکان و تجمع نیروها و ابزارآلات جنگی دشمنان اسلام و مسلمین تبدیل کرده اند . سردمداران این فرقه ضاله ، با انقلاب اسلامی ایران نیز به مخالفت برخاسته و از هیچ مبارزه و تحریک و آشوبی در قبال مردم مسلمان ایران و رهبران مذهبی دریغ نکرده اند . آمار و ارقام منتشر شده نشان می دهد در عربستان سعودی  (مرکز و هابیان ) در طول سال ، صدها و هزاران مقاله ، کتاب ، سخنرانی ، اجلاس و ... از سوی مؤسسات و مراکز فرهنگی این کشور به ویژه ، رسانه های خبری وابسته به جریان سلفی – وهابی ( سایت ها و شبکه های ماهواره ای ) در مخالفت و مبارزه با اصول و مبانی اصیل شیعه تولید و منتشر می شود .