پیامبر اکرم (ص) : مَنْ مَاتَ عَلَى حُبِّ آلِ مُحَمَّدٍ مَاتَ مَغْفُوراً له (کسی که با حب و دوستی به آل محمد بمیرد، مورد آمرزش و غفران الهی قرار می گیرد.) , مستدرک سفینه البحار،ج2ص161      

موسسه فـرق و ادیــان زاهـــدان

||| X

پاپ: برخی کشیش‌ها راهبه‌ها را به بردگی جنسی واداشته‌اند

یکشنبه 21 بهمن ماه 97 13:28

پاپ: برخی کشیش‌ها راهبه‌ها را به بردگی جنسی واداشته‌اند

به گفته پاپ فرانسیس راهبه‌ها در کلیساهای کاتولیک مورد سوءاستفاده و آزار جنسی قرار گرفته‌اند. رهبر کاتولیک‌های جهان گفت این کار توسط کشیش‌ها واسقف‌ها صورت گرفته و همچنان ادامه دارد

پاپ: برخی کشیش‌ها راهبه‌ها را به بردگی جنسی واداشته‌اند
به گفته پاپ فرانسیس راهبه‌ها در کلیساهای کاتولیک مورد سوءاستفاده و آزار جنسی قرار گرفته‌اند. رهبر کاتولیک‌های جهان گفت این کار توسط کشیش‌ها واسقف‌ها صورت گرفته و همچنان ادامه دارد.


پاپ در بازگشت از ابوظبی برای نخستین بار درباره یکی از جنجالی‌ترین "اتهامات" به کلیسای کاتولیک ابراز نظر کرد. رهبر کاتولیک‌های جهان در یک نشست خبری در هواپیما در راه بازگشت به رم گفت: «سوء‌استفاده جنسی از راهبه‌ها توسط کیش‌ها و اسقف‌ها صورت گرفته است.»

پاپ فرانسیس گفت که مسئولان کلیسای کاتولیک مدت زمانی است که سرگرم بررسی این موضوع هستند. به گفته پاپ برخی تشکل‌های راهبه‌ها "منحل " و فعالیت برخی کشیش‌ها و اسقف‌ها نیز "به حالت تعلیق" درآمده و عده‌ای نیز "اخراج" شده‌‌اند.


پاپ برای نخستین بار جزییات تکان‌دهنده‌ای را در باره آزار جنسی راهبه‌ها بیان کرد. او تصریح کرد که با راهبه‌ها در برخی صومعه‌ها به صورت "برده" رفتار می‌شده و بیانگذاران و متولیان این صومعه‌ها و دیرها راهبه‌ها را به "بردگی جنسی" وادار کرده بودند. در سال‌های گذشته نیز گزارش‌های متعددی درباره آزار و اذیت جنسی راهبه‌ها منتشر شده بود و برخی از مسئولان صومعه‌ها در مظان اتهام قرار گرفتند.


پاپ آزار و اذیت زنان را مشکلی عمومی در جامعه خواند و از آن به عنوان معضلی فرهنگی یاد کرد. او تصریح کرد که در برخی مناطق این آزار و اذیت آنچنان شدید بوده که برخی زنان به خودکشی دست زده‌اند.

مسئولان کلیسای کاتولیک در بسیاری از کشورهای جهان به سوءاستفاده جنسی متهم هستند. اما اغلب این اتهامات تا کنون متوجه کشیش‌ها و اسقف‌هایی بوده که بیشتر با کودکان و نوجوانان سروکار داشته‌اند.
اتهام سوء‌استفاده جنسی، کلیسای کاتولیک را با بحران عمیقی در سراسر جهان مواجه کرده است.

antisect