پیامبر اکرم (ص) : أنَّهُ نَهى عَن نِكاحٍ يُرادُ بِهِ غَيرُ وَجهِ اللّهِ وَالعِفَّةِ ، ونَهى عَنِ النِّكاحِ بِالرِّياءِ وَالسُّمعَةِ . (از پيامبر خدا صلى الله عليه و آله نقل شده كه ايشان از ازدواجى كه براى غير رضاى خدا و حفظ پاك دامنى باشد ، نهى فرمود ، و از ازدواج براى خودستايى و شهرت طلبى نيز نهى فرمود) , دعائم الإسلام : ج ۲ ص ۱۹۶ ح ۷۱۴ .      

موسسه فـرق و ادیــان زاهـــدان

||| X

پاپ فرانسیس از آزارهای جنسی کلیسای آرژانتین اطلاع داشته است

جمعه 16 شهریور ماه 97 18:05

پاپ فرانسیس از آزارهای جنسی کلیسای آرژانتین اطلاع داشته است

یک تحقیق فاش کرده که پاپ فرانسیس پیش از رسیدن به واتیکان، از رسوایی آزارهای جنسی در کلیسای کشور خود کاملاً آگاه بوده است.

به گزارش مفاز؛ یک مستند تحقیقی از شبکه ZDF آلمان نشان می‌دهد که پاپ فرانسیس پیش از رسیدن به بالاترین مقام نهاد کلیسا، از آزارهای جنسی که کشیش‌های آرژانتینی علیه کودکان روا داشته‌اند کاملاً آگاه بوده و تلاش هم کرده آنها را مخفی کند.

این مستند همچنین فاش می‌کند که اسقف برگوگلیو- نام پاپ فرانسیس پیش از پاپ شدن- تلاش ناموفقی برای دفاع از یک کشیش متهم به آزار جنسی هم داشته است. همان کشیش اکنون دوران محکومیت ۱۵ ساله خود را طی می‌کند. در این مستند مشخص می‌شود که فراری دادن کشیش‌های متجاوز به کشورهای دیگر امری کاملاً عادی در کلیسا بوده است.

گفتنی است نهاد کلیسا و شخص پاپ فرانسیس با پرونده‌های بی‌شماری از آزارهای جنسی روبرو هستند. سفیر سابق واتیکان در آمریکا نیز به تازگی کارزاری برای استعفای پاپ از سمت خود در رابطه با همین پرونده‌ها – به ویژه در کلیسای آمریکا- به راه انداخته است.

شفقنا