امام حسین علیه السلام : مَن دَعا عَبدا مِن ضَلالَةٍ إلى مَعرِفَةِ حَقٍّ فَأَجابَهُ، كانَ لَهُ مِنَ الأَجرِ كَعِتقِ نَسَمَةٍ . («هر كس انسانى را از گم راهى به معرفت حق، فرا بخواند و او اجابت كند، اجرى مانند آزاد كردن بنده دارد» .) , مسند زيد : ص ۳۹۰ .      

موسسه فـرق و ادیــان زاهـــدان

||| X

وهابیت، فرقه ای تفرقه افکن

دوشنبه 24 اردیبهشت ماه 97 08:07

وهابیت، فرقه ای تفرقه افکن

ابن تیمیه در آغاز دعوت خویش ، با متهم ساختن مسلمان به کفر و شرک ، افکار عمومی را متشنج و عقاید مردم را دستخوش جهل و گمراهی کرد . او با وارد کردن شبهه در دین و صدور فتواهایی خاص ، در جهت نهادینه کردن تفرقه گام برداشت . فتواهایی مانند : <<هر کس کنار قبر پیامبر (ص) یا یکی از افراد صالح بیاید و از آنان حاجت بخواهد مشرک است

به گزارش مفاز؛ ابن تیمیه در آغاز دعوت خویش ، با متهم ساختن مسلمان به کفر و شرک ، افکار عمومی را متشنج و عقاید مردم را دستخوش جهل و گمراهی کرد . او با وارد کردن شبهه در دین و صدور فتواهایی خاص ، در جهت نهادینه کردن تفرقه گام برداشت . فتواهایی مانند : <<هر کس کنار قبر پیامبر (ص) یا یکی از افراد صالح بیاید و از آنان حاجت بخواهد مشرک است پس واجب است چنین شخصی را  وادار به توبه کنند و اگر توبه نکرد ، باید کشته شود >> . این فتواهای تحریک  آمیز با ظهور محمدبن عبدالوهاب به اوج خود رسید . به طوری که وهابی ها ، شیعیان را مشرک و واجب القتل دانسته و خون و مال و ناموس آنها را حلال می شمارند . وهابیان علل کفر شیعیان را چنین بیان می کنند :  1 – آنان نسبت به قرآن طعنه زده و بدگویی می کنند و معتقد به تحریف قرآن هستند و هر کس به قرآن طعنه زند ، کافر و منکر آیه شریفه <<وإنا له لحافظون >> است . 2 . به سنت پیامبر و احادیث کتاب های صحیح طعنه می زنند و روایات این کتاب ها را که از صحابه نقل شده باطل می شمارند و صحابه را کافر می دانند  3 . شیعیان نسبت به علی و فرزندان او غلو کرده و آنان را به صفاتی که ویژه خداوند است ، توصیف می کنند . آنها حتی در حمایت از رژیم غاصب صهیونیستی در زمان جنگ 33 روزه ، با صدور فتوایی دعا برای پیروزی حزب ا... را حرام اعلام کردند و در فتوایی دیگر که در همان زمان ( تابستان 2006) انتشار یافت ، حکم به هدم و نابودی ابنیه اسلامی دادند .