پیامبر اکرم (ص) : مَنْ مَاتَ عَلَى حُبِّ آلِ مُحَمَّدٍ مَاتَ مَغْفُوراً له (کسی که با حب و دوستی به آل محمد بمیرد، مورد آمرزش و غفران الهی قرار می گیرد.) , مستدرک سفینه البحار،ج2ص161      

موسسه فـرق و ادیــان زاهـــدان

||| X

واتیکان میزبان مبلغین عرفان های کاذب

یکشنبه 21 بهمن ماه 97 13:25

واتیکان میزبان مبلغین عرفان های کاذب

واتیکان در 12 اردیبهشت سال جاری میزبان کنفرانسی سه روزه با حضور کاترین الیزابت هادسون معروف به کتی پری ستاره موسیقی پاپ بود. کتی پری، ستارۀ جنجالی موسیقی پاپ برخلاف معمول در این کنفرانس دربارۀ «مدیتیشین متعالی» (موسم به TM و یکی از فرقه‌های فعال عرفان‌های کاذب) و «چشم سوم» به سخنرانی برای حضار که عموما از مقامات کلیسایی، و روسای برخی بنیادهای خیریه بودند پرداخت

واتیکان در 12 اردیبهشت سال جاری میزبان کنفرانسی سه روزه با حضور کاترین الیزابت هادسون معروف به کتی پری ستاره موسیقی پاپ بود.

کتی پری، ستارۀ جنجالی موسیقی پاپ برخلاف معمول در این کنفرانس دربارۀ «مدیتیشین متعالی» (موسم به TM و یکی از فرقه‌های فعال عرفان‌های کاذب) و «چشم سوم» به سخنرانی برای حضار که عموما از مقامات کلیسایی، و روسای برخی بنیادهای خیریه بودند پرداخت.

وی به عنوان سفیر سلامت بنیاد CURA در واتیکان حضور یافته بود. وی در سخنرانی خود به تشریح استفاده از آموزه‌های فرقه مدیتیشن متعالی، برای کسب آرامش روحی و عدم استفاده از داروهای آرام‌بخش از سوی خود پرداخت.
این کنفرانس سه روزه با نام «اتحاد برای درمان» توسط واتیکان و بنیاد CURA یک بنیاد خیریه ارائه دهنده خدمات پزشکی در سراسر جهان برگزار شد.

باب راث، استاد مدیتیشن و مدیر برنامه‌های کتی پری، دیوید لینچ مدیرعامل بنیاد غیرانتفاعی مدیتشین، آنتونی رابینز، سخنران انگیزشی و از اعضای جنبش تفکرنوین، و البته جو بایدن، معاون باراک اوباما در دوران ریاست جمهوری، از دیگر شرکت‌کنندگان در کنفرانس واتیکان بودند.

شایان ذکر است در ابتدای ورود و رواج مصادیق معنویت شرقی همانند یوگا، طب سوزنی، مدیتیشن و... به غرب، واتیکان به شدت در این مورد واکنش نشان داده و در بیانیه هایی در سال 1989 و 2003 آن را محکوم کرد. اما اکنون واتیکان نه تنها حساسیتی بر روی این موضوع ندارد بلکه به میزبانی مبلغین آن‌ها مشغول است. برخی تحلیلگران این چنین چرخش‌های غیرمنتظره را حاصل اقدامات ساختارشکنانه پاپ فرانسیس در حوزه دین و معنویت عنوان می‌کنند.

جمن نیوز