امام حسین علیه السلام : مَن دَعا عَبدا مِن ضَلالَةٍ إلى مَعرِفَةِ حَقٍّ فَأَجابَهُ، كانَ لَهُ مِنَ الأَجرِ كَعِتقِ نَسَمَةٍ . («هر كس انسانى را از گم راهى به معرفت حق، فرا بخواند و او اجابت كند، اجرى مانند آزاد كردن بنده دارد» .) , مسند زيد : ص ۳۹۰ .      

موسسه فـرق و ادیــان زاهـــدان

||| X

نقش استعمار در پیدایش وهابیت ؟

یکشنبه 23 اردیبهشت ماه 97 14:42

نقش استعمار در پیدایش وهابیت ؟

قدرت های استکباری ، تعالیم زندگی ساز و حرکت آفرین اسلام را با منافع خویش در تضاد دیده و اتحاد روز افزون و تکوین قدرت سیاسی مسلمانان جهان را مانعی بزرگ بر سر راه تحقیق سیاست های ضد انسانی خود تلقی می کنند لذا با تمام توان همه راه روش های شیطانی را برای مقابله با اسلام و اتحاد و وحدت مسلمانان به کار می گیرند .

به گزارش مفاز؛ اسلام از آغاز پیدایش ، جهاد و مبارزه مستمر علیه قدرت های ظلم گستر جهان را از اهداف اولیه و بنیادین خود قرار داده و گسستن  زنجیرهای اسارت و بردگی و استقرار صلح و آزادی را از پیامدهای طبیعی این جهاد مقدس دانسته است . ماهیت ظلم ستیزی و حمایت های همه جانبه این آیین حیات بخش از محرومان و مظلومان جهان ، منافع نامشروع قدرت های استعماری را در طول تاریخ به خطر افکنده و با دمیدن روح جهاد و مبارزه در ستمدیدگان  ، عرصه را بر سلطه گران تنگ کرده و حیات آنها را با خطر مواجه ساخته است . قدرت های استکباری ، تعالیم  زندگی ساز و حرکت  آفرین اسلام را با منافع خویش در تضاد دیده و اتحاد روز افزون و تکوین قدرت سیاسی مسلمانان جهان  را مانعی بزرگ بر س راه تحقیق سیاست های ضد انسانی خود تلقی می کنند لذا با تمام توان همه راه روش های شیطانی را برای مقابله با اسلام و اتحاد و وحدت مسلمانان به کار می گیرند . یکی از این حربه ها ، تحریف حقایق دین و واژگونه کردن اهداف و مقاصد نهایی تعالیم اسلام است . این ترفند در قالب ساختن و پروراندن فرقه های جدید برای قشرهایی از مسلمانان در مناطق و محدوده های مناسب و سپس ترویج و گسترش آنها در جهان اسلام صورت می گیرد . وهابیت یکی از این فرقه های ساختگی است که با مهارت تمام ، از سوی استعمار انگلیس بنیان نهاده شده . اهداف استعمار گران انگلیس از ساخت این مسلک عبارت بود از : بدعتگذاری در دین با تحریف حقایق و احکام اسلامی ، خنثی کردن  تعالیمی همچون جهاد و مبارزه ، کمرنگ کردن وجهه سیاسی و اجتماعی اسلام ، خلاصه کردن دین و دین باوری در نماز و ذکر و عبادت ، ناموجه جلوه دادن تجمع در اماکن مقدس و زیارتگاه ها به عنوان یکی از نمودها و پایگاه های وحدت و قدرت سیاسی مسلمانان و تخریب آنها به بهانه اینکه مظاهر شرک و گمراهی اند . این تنها استعمارگران انگلیسی نبودند که با ساختن مسلک وهابیت و روی  کار آوردن حکومت آل سعود به مقاصد شیطانی خویش برای مقابله با اسلام و مسلمانان نائل آمدند بلکه در مراحل بعدی ، وهابیان آل سعود به پابوسی آمریکایی ها شتافتند و در خدمت اهداف ضد انسانی آنان در آمدند . آنچه امام خمینی (ره) " اسلام آمریکایی " نامیدند و از آن به عنوان یک خطر بزرک یاد کردند ، بزرگ ترین جلوه امروز آن ، اسلام آل سعود است : اسلام که   نه تنها ضرر و خطری برای قدرت های استکباری  ندارد بلکه منافع سرشاری نیز برای آنها در بردارد از جمله توجیه جنایت ها و حفظ قدرت و سیطره آنان در منطقه . به همین دلیل ، بودجه های کلانی صرف تبلیغ و ترویج این نوع اسلام می شود .  آمریکا ، صهیونیستم ، عرب و عامل آنها یعنی سران وهابی کشورهای عربی ، به خوبی آگاهند که  تنها خطری که ثروت و قدرت نامشروع و اهداف استعماری و ظالمانه آنها را در مقابل مستضعفین جهان تهدید می کند ، موج اسلام خواهی مردم جهان است لذا تمام قد در برابر آن ایستاده اند .