پیامبر اکرم (ص) : أنَّهُ نَهى عَن نِكاحٍ يُرادُ بِهِ غَيرُ وَجهِ اللّهِ وَالعِفَّةِ ، ونَهى عَنِ النِّكاحِ بِالرِّياءِ وَالسُّمعَةِ . (از پيامبر خدا صلى الله عليه و آله نقل شده كه ايشان از ازدواجى كه براى غير رضاى خدا و حفظ پاك دامنى باشد ، نهى فرمود ، و از ازدواج براى خودستايى و شهرت طلبى نيز نهى فرمود) , دعائم الإسلام : ج ۲ ص ۱۹۶ ح ۷۱۴ .      

موسسه فـرق و ادیــان زاهـــدان

||| X

نشست سه بانوی برجسته قرآن در یک کلیسای آمریکایی

پنجشنبه 21 اردیبهشت ماه 96 09:44

نشست سه بانوی برجسته قرآن در یک کلیسای آمریکایی

«سه بانوی برجسته در قرآن» عنوان نشستی است که ۱۹ اردیبهشت‌ماه در کلیسای «کالواری» در ایالت پنسیلوانیای آمریکا برگزار می‌شود.

به نقل از پایگاه خبری «Indiana Gazette»، این نشست به بررسی دیدگاه قرآن در مورد حضرت حوا، هاجر و حضرت مریم(س) اختصاص خواهد داشت.

 

همچنین نحوه شرح این داستان‌ها در متون یهودی، مسیحی و اسلامی با یکدیگر مقایسه می‌شود و اهمیت این سه شخصیت برای مسلمانان امروز و اهمیت داستان‌ها و جایگاه زنان در میان ادیان ابراهیمی مورد بررسی قرار می‌گیرد.


به گزارش فرقه نیوز_ این نشست یکی از سلسله نشست‌هایی است که با هدف شناخت بیشتر اسلام و مسلمانان از سوی کلیساهای پنسیلوانیا برگزار می‌شود.


کلیساهای ایالت پنسیلوانیای آمریکا با برگزاری سلسله نشست‌های «شناخت همسایگان مسلمان» میزبان افرادی می‌شوند که می‌خواهند در مورد اسلام و پیروان این دین بیشتر بدانند.


هدف این همکاری فراهم‌آوردن فضایی برای اعضای جامعه است که گردهم آیند و در مورد اسلام و مسلمانان در آمریکا بیشتر بدانند.


همچنین ایجاد فضایی دوستانه برای پاسخ‌دادن به سؤالات در مورد اسلام و مسلمانان از دیگر اهداف این برنامه است.


«اسلام ۱۰۱»؛ شناخت مبانی دین اسلام، مشارکت مسلمانان در جامعه آمریکا، تاریخچه حضور مسلمانان در آمریکا و شخصیت‌های مسلمان در عرصه‌های سیاسی، نظامی و ورزشی آمریکا عناوین دیگر نشست‌هایی است که در این کلیساها برگزار خواهد شد.

جام نیوز