قال رسول الله (صلی الله علیه وآله وسلم) : إنَّ لِقَتْلِ الْحُسَیْنِ حَرَارَةٌ فِی قُلُوبِ الْمُؤْمِنِینَ لَنْ تَبْرُدَ أَبَداً (همانا شهادت حسین حرارتی در قلب مومنین ایجاد می کند که هرگز سرد نمی شود) , مستدرک الوسائل، ج 10ص 318      

موسسه فـرق و ادیــان زاهـــدان

||| X

نباید نظاره گر رخدادهای جهان باشیم/ تاکید بر لزوم همگرایی بین ادیان اسلام و مسیحیت

چهارشنبه 19 اردیبهشت ماه 97 11:51

نباید نظاره گر رخدادهای جهان باشیم/ تاکید بر لزوم همگرایی بین ادیان اسلام و مسیحیت

حضرت آیت الله نوری همدانی با تاکید بر لزوم همگرایی بین ادیان اسلام و مسیحیت گفتند: انبیاء الهی به ما آموختند که نباید نظاره گر رخدادهای جهان باشیم و باید با کسانی که در جهت غیر الهی نقشه های شومی دارند مبارزه و مقابله نماییم. ما منتظر روزی هستیم که همه معتقدان به خداوند متعال در برابر منکران معنویت متحد شوند.

به گزارش مفاز؛‌ حضرت آیت الله  نوری همدانی عصر امروز در دیدار با اسقف اعظم کلیسای ارتدوکس منطقه تاتارستان روسیه با اشاره به سخنان ایشان گفتند:ما معمولا مباحث را ریشه ای مطرح می کنیم و ریشه همه کمالات هم معنویت است و لذا ما بر این اساس در خدمت شما هستیم.

ایشان با توجه به نیاز بشر امروز به معنویت و نامه امام خمینی (ره) به گورباچف افزودند: اسلام همه مشکلات بشریت را با معنویت حل می کند. نگاه ما به همه مسائل پیرامون زندگی بشر از دیدگاه معنویت است. همه انبیا الهی هم در همین مسیر حرکت کردند و به ما فرمودند که چه باید بکنیم و وظیفه مان در قبال اتفاقات آینده جهان چیست.

این مرجع تقلید گفتند:انبیاء الهی به ما آموختند که نباید نظاره گر رخدادهای جهان باشیم و باید با کسانی که در جهت غیر الهی نقشه های شومی دارند مبارزه و مقابله نماییم. ما منتظر روزی هستیم که همه معتقدان به خداوند متعال در برابر منکران معنویت متحد شوند و برابر آنها پیروز گردند. آثار اینها را هم روز به روز می بینیم که مردم هشیارتر می شوند و جبهه هایی در برابر منکرین معنویت تشکیل می دهند و آثارش هم برای ما روشن تر می شود.

معظم له بیان داشتند: امام خمینی (ره) در نامه ای که برای گورباچف ارسال کردند فرمودند، معنویت خواهان جهان با هم متحد می شوند و در برابر دشمنان پیروز خواهند شد.

این مرجع تقلید در ادامه با تاکید بر لزوم همگرایی بین ادیان اسلام و مسیحیت گفتند: ما به شرطی می توانیم در برابر حکومت های کودک کش و ضد معنویت، پیروز شویم که با یکدیگر متحد شویم و به ما وعده داده اند که در اینصورت است که پیروزی با ماست و موحدان جهان باید ارتباط بیشتری بایکدیگر داشته باشند و همینطور هم خواهد شد. البته این کار زمان بر است و دفعی نیست. ما باید بیدار و هشیار باشیم.

حوزه