امام حسین علیه السلام : مَن دَعا عَبدا مِن ضَلالَةٍ إلى مَعرِفَةِ حَقٍّ فَأَجابَهُ، كانَ لَهُ مِنَ الأَجرِ كَعِتقِ نَسَمَةٍ . («هر كس انسانى را از گم راهى به معرفت حق، فرا بخواند و او اجابت كند، اجرى مانند آزاد كردن بنده دارد» .) , مسند زيد : ص ۳۹۰ .      

موسسه فـرق و ادیــان زاهـــدان

||| X

مفتیان سعودی، زمینه ساز تفرقه

پنجشنبه 27 اردیبهشت ماه 97 10:51

مفتیان سعودی، زمینه ساز تفرقه

امروز که جریان استکبار جهانی کمر به نابودی اسلام و ملت مسلمان بسته و اساسی ترین طرح نظریه پردازان و متفکران غرب و \" ایجاد تفرقه میان مسلمانان \" است ، مفتیان وهابی آل سعود عملاً در خدمت بیگانگان قرار گرفته اند و با صدور فتواهای نادرست و مبتنی بر موهومات و تخیلات ، راه هر گونه وحدت میان امت اسلامی را مسدود کرده و زمینه تفرقه در میان مسلمانان را بیش از پیش فراهم می سازند .

 به گزارش مفاز؛ امروز که جریان استکبار جهانی کمر به نابودی اسلام و ملت مسلمان بسته و اساسی ترین طرح  نظریه پردازان و متفکران غرب و " ایجاد تفرقه  میان مسلمانان " است ، مفتیان  وهابی آل سعود عملاً در خدمت بیگانگان  قرار گرفته اند و با صدور فتواهای  نادرست و مبتنی بر موهومات و تخیلات ، راه هر گونه وحدت میان امت اسلامی را مسدود کرده و زمینه تفرقه در میان مسلمانان را بیش از پیش فراهم می سازند . برای نمونه ، از شیخ عبد العزیز بن باز ، مفتی اعظیم عربستان استفتا شده << با توجه به آگاهی شما از گذشته شیعیان ، نظرتان  درباره تقویب  میان  شیعه و اهل سنت چیست ؟ >> وی در پاسخ گفته است : << تقریب میان شیعه و اهل سنت ممکن نیست زیرا عقاید این دو با همدیگر سازگاری ندارد و همبستگی میان آنان امکان پذیر نیست . همانگونه که نمی شود یهود ، نصاری و بت پرستان را با اهل سنت در یک جا جمع کرد و تقریب  ایجاد کرد و . همچنین به سبب اختلاف اعتقادی که میان شیعه و اهل سنت وجود دارد ، تقویب میان آنان امکان پذیر نیست >> . به علاوه در کتاب " مسألۀ التقریب " نخستین پیش شراط وحدت و تفریب با شیعه ، اثبات مسلمان بودن شیعه بیان شده است ! در همین زمینه : عبد العزیزقارئ " ازعلمای بزرگ مدینه ، طی مصاحبه ای بیان کرده : <<  ما امروز در برابر دشمن مشترکی قرار داریم که دارای سه زاویه است : آمریکا ، یهود و روافض ( شیعه ) . حوادث عراق و لبنان ثابت کرد که هدف اصلی این دشمنان ، اهل سنت و جماعت هستند و ما باید در برابر این دشمنان ، متحد باشیم . >> وی ادامه می دهد : << کسانی که معتقدند که اهل سنت دارای یک مذهب هستند ، باید تلاش کنند اعتقاد به مذاهب چهارگانه را از محدوده اهل سنت و جماعت خارج کنند و هر گرنه این مذاهب چهارگانه فقهی ، وسیله انحراف جامعه خواهند بود >>