پیامبر اکرم (ص) : مَنْ مَاتَ عَلَى حُبِّ آلِ مُحَمَّدٍ مَاتَ مَغْفُوراً له (کسی که با حب و دوستی به آل محمد بمیرد، مورد آمرزش و غفران الهی قرار می گیرد.) , مستدرک سفینه البحار،ج2ص161      

موسسه فـرق و ادیــان زاهـــدان

||| X

عرفان حلقه و حمایت از پروتستان ها

یکشنبه 21 بهمن ماه 97 13:16

عرفان حلقه و حمایت از پروتستان ها

محمدعلی طاهری سرکرده‌ی عرفان حلقه در متون شبه عرفانی خود، نامی از پیامبراسلام(صلی‌الله‌علیه‌وآله) به میان نیاورده و این درحالی است که او ادعای عرفان ناب اسلامی را دارد!

ولی نکته جالب این است که او با ادعای عرفان اسلامی هیچ رنگ و بویی از عرفان اسلامی را نداشته و به کرات نام مسیح و مقدسات مسیحیت در آموزه‌های آن به چشم می‌خورد.

به طور مثال در احادیث اسلامی، پولس به عنوان گمراه‌ کننده‌ی مسیحیان به شمار می‌رود ولی طاهری در کتابش همانند مسیحیان تبشیری از او به نیکی یاد می‌کند و او را به عنوان رسول و دریافت کننده‌ی رحمت عام معرفی می‌کند.[انسان از منظری دیگر، ص 23] همچنین فرقه‌ی حلقه، شفای ظاهری و باطنی و سامان‌دهی مسائل ظاهری و باطنی را بواسطه‌ی روح‌القدس می‌داند که این هم کاملا همسو با مسیحیت است.
این درحالی است که قرآن از زبان حضرت ابراهیم(ع) می‌فرماید: «وَإِذَا مَرِضْتُ فَهُوَ يَشْفِينِ»«هنگامی که مریض می‌شوم، خدای یکتا است که مرا شفا می‌دهد.»[شعرا/80] مشترکاتی دیگری نیز در عرفان جعلی حلقه وجود دارد که شبیه مسیحیت است و می توان طاهری را در کنار تبشیری ها به مثابه مهره صهیون دید.
 


antisect