پیامبر اکرم (ص) : أنَّهُ نَهى عَن نِكاحٍ يُرادُ بِهِ غَيرُ وَجهِ اللّهِ وَالعِفَّةِ ، ونَهى عَنِ النِّكاحِ بِالرِّياءِ وَالسُّمعَةِ . (از پيامبر خدا صلى الله عليه و آله نقل شده كه ايشان از ازدواجى كه براى غير رضاى خدا و حفظ پاك دامنى باشد ، نهى فرمود ، و از ازدواج براى خودستايى و شهرت طلبى نيز نهى فرمود) , دعائم الإسلام : ج ۲ ص ۱۹۶ ح ۷۱۴ .      

موسسه فـرق و ادیــان زاهـــدان

||| X

عون: خطر تروريست براي مسيحيان و مسلمانان به يک اندازه است

سه شنبه 29 فروردین ماه 96 11:42

عون: خطر تروريست براي مسيحيان و مسلمانان به يک اندازه است

رئيس جمهوري لبنان ضمن ابراز نگراني از مهاجرت تدريجي مسيحيان از منطقه خاورميانه تاکيد کرد که خطر گروه هاي تکفيري تنها منحصر به مسيحيان در منطقه نيست و مسلمانان هم به همان اندازه در معرض تهديد اين گروه ها هستند.

ميشل عون امروز (شنبه) به مناسبت فرارسيدن عيد پاک مسيحيان در مصاحبه با شبکه تلويزيوني «سات 7» به وضعيت مسيحيان در لبنان و منطقه پرداخت و تاکيد کرد که برخي به دنبال آن هستند که کشورهاي منطقه را از مسيحيان خالي کنند و آنها را به کشورهاي کوچکتر تقسيم کنند.
رئيس جمهوري لبنان افزود: از مدت ها پيش مهاجرت مسيحيان از شرق به ويژه از فلسطين آغاز شده و در حال حاضر از مجموع 22 درصد سکان مسيحي بيت المقدس تنها يک درصد در اين شهر سکونت دارند. در نمونه هاي ديگر از جمله در عراق و سوريه و نيز در مصر و کنيا و ليبي يک گروه اقدام به کشتن مسيحيان و تخريب کليساها و مساجد کرده اند.
ميشل عون در پاسخ به اين سوال که «آيا نسبت به اتفاقات منطقه احساس نگراني مي کنيد؟» گفت: نه؛ من قبلا هم مشکلات بعد از جنگ عراق را پيش بيني کرده بودم و از نزديک در جريان آن قرار داشتم. وضعيت مسيحيان به سمت بدتر شدن پيش رفته است اما خوب است نگاه منصفانه اي به قضايا داشته باشيم؛ چرا که اين وضعيت فقط اختصاص به مسيحيان ندارد. گروه هاي تکفيري، مسلمانان و مسيحيان را به يک ميزان مورد حمله قرار مي دهند.
وي در بخش ديگر سخنان خود با اشاره به تکثر حضور پيروان اديان و مذاهب مختلف در لبنان از آمادگي کشورش براي تبديل شدن به «مرکز بين المللي گفت و گوي اديان و تمدن ها» گفت.
عون افزود: ممکن است ما در لبنان با يکديگر در زمينه هاي سياسي اختلاف داشته باشيم اما آنطور که بعضي ها فکر مي کنند اختلاف مسيحيت و اسلام در لبنان نداريم. هيچ کدام از مسلمانان براي مسلمان شدن مسيحيان جنگ نکرده و هيچ يک از مسيحيان هم براي مسيحي کردن ديگران جنگ نکرده است. براي همين نيز بايد به دنيا بفهمانيم که ما از حيث آزادي عقيده و حق اختلاف نظر بسيار متمدن هستيم تا جايي که شايد بعضي وقت ها بيش از هر کشور ديگري در دنيا شاهد به هم ريختگي و بي نظمي شويم.
حدود سي درصد از جمعيت لبنان را مسيحيان تشکيل مي دهند.
لبنان تنها کشور عربي است که رئيس جمهوري آن يک مسيحي است.
منبع: آخرین خبر