پیامبر اکرم (ص) : لِيَتَهَيَّأ أحَدُكُم لِزَوجَتِهِ كَما تَتَهَيّأُ زَوجَتُهُ لَهُ («هر يك از شما بايد خود را براى همسرش آراسته كند، همچنان كه همسرش خود را براى او مى آرايد») , الجعفريّات : ص ۲۸      

موسسه فـرق و ادیــان زاهـــدان

||| X

خطر انجمن حجتیه برای انقلاب اسلامی از فتنه 88 بیشتر بود

دوشنبه 18 دی ماه 96 10:48

خطر انجمن حجتیه برای انقلاب اسلامی از فتنه 88 بیشتر بود

حجت‌الاسلام روحانی با اشاره به فرموده امام خمینی(ره) مبنی بر خطر بزرگ انجمن حجتیه برای انقلاب گفت: در فتنه 88 منحرفان و قدرت‌طلب‌ها خیز برداشته بودند

به گزارش مفاز؛ حجت‌الاسلام روحانی با اشاره به فرموده امام خمینی(ره) مبنی بر خطر بزرگ انجمن حجتیه برای انقلاب گفت: در فتنه 88 منحرفان و قدرت‌طلب‌ها خیز برداشته بودند که به قدرت برسند اما حجتیه‌ای‌ها با همه قدرت آمده بودند که از امام انتقام بگیرند.

 به گزارش راسخون به نقل از خبرنگار فرهنگی فارس، حجت‌الاسلام سیدحمید روحانی با موضوع «تبیین اندیشه‌های امام خمینی(ره)» در تالار عمار قرارگاه عمار سخنرانی کرد.
بنابر این گزارش، وی در سخنان خود را با اشاره به وجود اختلاف عمیق میان راه حق و باطل آغاز کرد و گفت: در مسیر حق عزت است و شرافت است نور و روشناییی است و حرکت و خروش است. آنهایی را که راه حق را دنبال می کنند به سوی نور به سوی هدایت و به سوی سعادت و عزت راه می‌پیمایند. دارای امید روشنایی نورانیت هستند. در برابر آنهایی که در مسیر باطل حرکت می‌کنند مسیرشان مسیر تاریک و تباهی است.
وی افزود: با نگاهی به تاریخ کشورمان می بینیم که طاغوتیان و زورمداران و اسکتبار جهانی که در ایران حضور و نفوذ داشتند همیشه منتظر این مسئله بودند که بتوانند ملت ها را به یاس و ناامیدی بکشانند. ناامیدی سردی سستی و سرخوردگی را در جامعه حاکم کنند به ملت ها بباورانند که از شما کاری ساخته نیستد. شما باید به قدرتها وابسته باشد از خودتان اراده‌ای ندارید و نمی توانید روی پای خود بایستید. نمی توانید برنامه های خودتان آرمانهای خودتان را جلو ببرید.
* نویسندگان وابسته به استکبار سیر نهضت‌‌های مردمی را وارونه جلوه می‌دهند
این پژوهشگر با بیان اینکه نویسندگان طاغوتی و تاریخ‌نویسان وابسته به استکبار جهانی سعی در وارونه جلوه دادن سیر نهضت‌‌های مردمی و اسلامی دارند، ادامه داد: در ایران در تاریخ صد و صدوپنجاه سال گذشته نهضتی را نمی‌بینید که از سوی مردم از سوی روحانیت در ایران به وقوع پیوسته باشد و تاریخ نویسان طاغوتی آن را زیر سوال نبرده باشند! از نخستین حرکتی که از سوی علما در ایران صورت گرفته مانند حرکت آیت‌الله ملا علی کنی علیه فراماسونری؛ حرکت علما علیه قرار داد رویتر؛ حرکت علما علیه قرارداد رژی. نهضت عدالت خواهی و به اصطلاح مشروطه؛ نهضت ملی شدن صنعت نفت؛ حرکت مدرس و حرکت سیدجمال الدین اسدآبادی.
وی افزود: نویسندگان ضد انقلاب برای این اینکه ملت‌ها به ظلم‌افکنی امیدوار نشوند و توده ها را سرخورده مایوس سازند، نه تنها نهضت‌ها را زیر سوال بردند. که نقش مردم و رهبران را در نهضت‌ها نادیده گرفتند. به عنوان نمونه درباره سیدجمال بیش از 70نوع تهمت و افترا به او نسبت دادند. به خاطر این که روح امید را در مردم بخشکانند. این بزرگترین نقشه و نیرنگی بوده که این جنایتکاران و ت حریق گران تاریخ به درستی انجام دادند.
روحانی ادامه داد: یادم هست وقتی وارد حوزه قم شدم دارای روحیات انقلابی بودم. کسانی که به اصطلاح یک پیراهن از ما بیشتر پاره کرده بودند می‌آمدند ما را نصیحت می‌کردند که شما هر کاری بکنید آلت دست دیگران هستید. مثال می زدند ببینید نهضت مشروطه را علما پدید آوردند، فداکاری کردند و  کشته دادند اما نتیجه را انگلستان گرفت.
این پژوهشگر تاریخ ادامه داد: این موضوع برای همه پذیرفته شده بود که اگر ملتی می‌خواهد مبارزه کند باید به یک قدرتی وابسته باشد و بدون وابستگی به یک قدرت خارجی به یک ابرقدرت نمی‌شود وارد مبارزه شد.
وی با اشاره به ماجرای کاپیتولاسیون در سال 1343 در ایران گفت: آن زمان هیچ کدام از این گروه‌هایی که در صحنه سیاسی حضور داشتند مانند جبهه ملی و نهضت آزادی معترض نشدند، تنها کسی که در آن مقطع فریاد زد و روشنگری کرد امام امت بود. حرفشان این بود که هرگونه علیه کاپیتولاسیون موضع‌گیری علیه آمریکاست و ما اگر خواسته باشیم اگر با یک ابرقدرتی ارتباط نداشته باشیم و سیاست آن ابرقدرت را لحاظ نکنیم نابودمان می‌کند!
* خودباوری نخستین ویژگی امام خمینی(ره) بود
روحانی افزود: اولین کاری که امام در آغاز نهضت خویش انجام داد، روحیه دادن به مردم بود. امام سعی کرد مردم را به خودباوری برساند.  این نخستین ویژگی خط امام بود که خودباوری و اعتماد به نفس را در ملت ما زنده کرد. دومین کاری که امام انجام داد استواری این اندیشه بود که ملت‌ها می‌توانند بدون اتکا به یک قدرت خارجی حرف خود را بزنند و مبارزه کنند.
وی سومین کار امام را آگاهی دادن به توده‌ها عنوان کرد و گفت: یکی از حربه‌هایی که استعمارگردان در دستشان داشتند این بود که هرشخصیت یا رهبری که از او  احساس خطر می‌کردند فورا علیه او به جوسازی دست می زدند او را در میان مردم به زیر سوال می‌بردند و بی‌اعتبار می‌کردند. امام یکی از برنامه هایش این بود که از روز نخست سعی کرد به مردم آگاهی و رشد بدهد و آنها را به بلوغ سیاسی برساند.
این پژوهشگر، چهارمین ویژگی خط امام را آگاهی دادن به مردم عنوان کرد و گفت: ویژگی دیگر امام دعوت ملت به وحدت و یکدلی بود. امام اندیشه‌های ارتجاعی نژادپرستی و ناسیونالیسی را از مردم دور کرد.
اتکا به اصل ولایت فقیه ششمین ویژگی خط امام بود که روحانی عنوان کردو ادامه داد: امام در این زمینه با روشنگری‌های خویش و با شیوه انقلابی توانست مسئله ولایت را برای مردم به درستی روشن سازد. امام اهمیت اصل ولایت فقیه را برای توده‌ها کاملا تشریح و ترسیم کرد.
وی «دوری‌گزینی از هرگونه زد و بند و مذاکرات پشت پرده را ویژگی هفتم خط امام معرفی و اضافه کرد: امام از روزی که نهضت را آغاز کرد نه تنها با دشمنان و زورمداران حاضر نشدند روبرو شوند و گفت‌وگو کنند حتی حاضر نشدند حرف آنها را بشوند. صبر و بردباری دیگر ویژگی خط امام است. دوری‌گزینی از سیاست‌بازی مسئله بسیار مهمی است؛ امام در مکتبش سیاست‌بازی معنا نداشت.
* امام هرگز نفسانیت و حب قدرت نداشت
وی تأکید کرد: ویژگی دیگر امام که باید اول عرض می‌کردم قیام لله بود. حرکتی که جهت شوکت قدرت و مقام باشد نمی‌تواند برای خدا باشد. کسانی که نفسانیت دارند، شهرت و قدرت بر آنها چیره می‌شود. با این ویژگی ها امام توانستند نهضتی بیافریند و ملتی بسازند که این ملت توانست با حماسه آفرینی و با اراده پولادین نظام 2500 ساله شاهنشاهی را ساقط کند.
این محقق ادامه داد: می‌گویند این انقلاب از سوی آمریکا صورت گرفت! آمریکا اگر چنین قدرتی دارد چرا امروز نمی‌‌تواند علیه نظام جمهوری اسلامی حرکتی کند؟ چرا نمی‌تواند نظام سوریه را سرنگون کند؟ انقلاب امام انقلاب بیداری است. از روزی که امام نهضت را آغاز کرد با آگاهی دادن به توده‌ها زمینه‌ای به وجود آورد که رژیم شاه و اربابانش را خلع سلاح کرد.
وی با اشاره به جلد نخست کتاب نهضت امام خمینی گفت: رژیم نتوانست با انواع تهمت‌ها و ترفندها جایگاه امام را در میان مردم ضایع کند. درمراحل بعدی جریان‌های انحرافی و التقاطی هم نتوانست راه به جایی ببردد و مسیر نهضت امام را منحرف کند، زیرا مردم هوشیار و بیدار بودند.
این همراه امام خمینی(ره) در امام در نوفل‌لوشاتو گفت: یکی از بزرگترین ویژگی‌های امام این بود که نظر شخصی خودش را بر مردم و مسئولان تحمیل نمی‌کرد. به افکار مردم احترام می گذاشت. اینگونه نبود که مانند بعضی سیاست‌بازها تا وقتی به قدرت نرسیده از مردم سخن بگوید و وقتی که به قدرت می‌رسید بگوید مردم دیگر چه کسانی هستند!
* خطر انجمن حجتیه از فتنه 88 بیشتر بود
به گزارش فارس، روحانی در بخش دیگری از سخنان خود به جریان‌های انحرافی سال‌های اوایل انقلاب اشاره کرد و گفت: این بار کسانی آمده بودند برای بیراهه کشاندن نهضت امام که به ظاهر صلاح و فلاح بودند دم از امام زمان می زدند در هر سخنرانی «اللهم عجل لولیک الفرج» ورد زبانشان بود! در فتنه 88 منحرفان و قدرت‌طلب‌ها خیز برداشته بودند که به قدرت برسند اما آ‌ن‌ها قدرت را در اختیار داشتند و با همه قدرت آمده بودند که از امام انتقام بگیرند. امام گفته بود انجمن حجتیه خطری بزرگ برای انقلاب است. به مسئولان هشدار داده که از انجمن حجتیه بپرهیزید تا شما را به انحراف نکشانند. آمده بودند خط امام را زیر سوال ببرند و آرمان‌های امام را دفن کنند.
وی افزود: امام در شانزده مهر 1341 که نهضت را آغاز کرد سه پیشنهاد داد. یعنی از سرآغاز می‌دانست چه باید بکند. اول اینکه نامه ها و تلگراف‌های اعتراض‌آمیز علما به دولت و دربار و شاه چاپ شود و در اختیار مردم قرار بگیرد. دوم خطبا و وعاظ در منابر به مردم آگاهی دهند و از توطئه به رسمیت شناختن اسرائیل بگویند. سوم هم اینکه خود مراجع با مردم حرف بزنند. تا آن روز سابقه نداشت که یک مرجع تقلید سخنرانی کند؛ سخنرانی با وعاظ بود و مراجع درس می دادند. لذا خودم امام از آن زمان در هر فرصت و مقطعی با مردم حرف زدند.
این پژوهشگر تاریخ افزود: به برکت این پیشنهاد، ملت با صلابت و با شخصیت و روشن ضمیر و بیدار و آگاه به وجود آمد و توانست نظام دو هزار پانصد ساله را ساقط کند. بنابراین بیداری اسلامی بسیار عظیم است و به برکت همین بیداری اسلامی امروز انقلاب ما در کشورهای اسلامی سرایت کرده و مردم را به حرکت درآورد. دیر یا زود این بیداری اسلامی جهان را فرا خواهد گرفت نه تنها در کشورهای اسلامی بلکه به تعبیر مقام معظم رهبری اروپا هم تحت تاثیر این حرکت اسلامی قرار خواهد گرفت و آزادی خواهان جهان حرکت خواهند کرد و مرگ استکبار جهانی فرا رسیده است.

راسخون