پیامبر اسلام حضرت محمد(ص) : اَلْبُـكاءُ مِنْ خَشْيَةِ اللّهِ نَجاةٌ مِنَ النّارِ؛ (گريه از ترس خدا، مايه نجات از دوزخ است.) , جامع الاحادیث ، ص64      

موسسه فـرق و ادیــان زاهـــدان

||| X

حمایت وزارت خارجه آمریکا از سرکرده فرقه حلقه

شنبه 11 شهریور ماه 96 20:48

حمایت وزارت خارجه آمریکا از سرکرده فرقه حلقه

دولت آمریکا در بیانیه‌ای به‌صورت آشکار حمایت خود از جریانات فرقه‌ای و سرکرده عرفان حلقه را رسانه‌ای کرد.

به گزارش مفاز؛‌ با یک تحقیق و کاوش ساده در فضای مجازی و تاریخچه فرقه‌های مختلف، می‌توان به‌راحتی به ریشه و بنیان آن تشکیلات و حامیان آن پی برد. در بیشتر موارد اتصال نحله‌ها و جریانات انحرافی به غرب و آمریکا می‌رسد که در مواردی به واسطه‌هایی صورت می‌گیرد.

از سوی دیگر این فرقه‌های انحرافی با اهداف مختلفی طراحی و در جهت ضربه زدن به اعتقادات، تخریب ادیان الهی، سرگرمی های غیر اخلاقی، سوءاستفاده‌های مختلف از افراد مانند جاسوسی، نفوذ در میان پیروان یک دین ابراهیمی و... با صرف هزینه‌های مالی فراوان در کشورهای هدف، راه‌اندازی می‌شوند.

همچنین پس از مدتی فعالیت از سوی این تشکیلات فرقه‌ای و برخورد قانون با آن‌ها، جوسازی رسانه‌ای و تبلیغات سوء در جهت برخورد قانونی با آن‌ها از مهم‌ترین عملیات روانی‌های رسانه‌ای به شمار می‌رود.

این رسانه‌ها در ابتدای راه‌اندازی فرقه نقش تبلیغات و شناساندن آن برای مخاطب را بر عهده‌ دارند و از محاسن آن‌ها سخن می‌گویند، در ادامه نقش این شبکه‌ها تبلیغات عملکرد و تلاش برای جذب افراد به فرقه است و در مرحله آخر و درست بعد از دستگیری سرکرده فرقه‌ها و متلاشی شدن این تشکیلات، ابتدا مظلوم‌نمایی برای سرکرده با عناوینی مانند اعتصاب غذا، زندانی عقیدتی و... شروع می‌شود و در مرحله بعدی از سرکرده قهرمان سازی شده و با بحث‌های حقوق بشری و... رسانه‌های حامی، برای نجات احتمالی سرکرده در این زمینه تلاش می‌کنند.

پرواضح است این بار هم محمدعلی طاهری سرکرده عرفان حلقه، که به‌زودی در دستان عدالت محاکمه خواهد شد، مهم‌ترین گزینه برای آمریکا در این زمینه بوده و حمایت این کشور از این فرد هرچند برای اولین بار نیست و موارد مشابه آن در قبل هم وجود داشته است و در خصوص دیگر عوامل این کشور حامی و مروج فرقه‌گرایی مانند سعید عابدینی عامل جاسوس در مسیحیت تبشیری و ... نمود داشته است.

آن چه مسلم است حمایت‌ها و اصرار بر رهایی چنین افرادی بهترین مدرک برای اثبات گناهکار بودن این اشخاص است، جدای از اینکه چه تعداد از افراد و خانواده‌ها توسط همین فرقه‌ها به فساد، تباهی و نابودی کشیده شده‌اند و اکنون به‌راحتی تقاضا می‌شود که عاملان آن‌ها آزاد شوند و قانون در مورد آن ها اجرا نشود و این موضوع در مورد افرادی که مدعی حقوق بشر هستند جای تأمل دارد!

زیرا حقوق بشر تنها در مورد سرکرده و یا عواملی که با فرقه در ارتباط بوده و مهم هستند، صدق می‌کند و همان‌طور که اشاره شد افراد آلوده‌شده به فرقه‌ها و مشکلات روحی و روانی، تباهی در زندگی و از دست دادن خیلی از موقعیت‌ها در زندگی آن‌ها از دید این کشورهای حامی و مدعی، نقض حقوق بشر نامیده نشده و حتی به آن‌ها اشاره‌ای هم نمی‌شود.

با این تفاسیر دولت آمریکا نسب به‌حکم اعدام محمدعلی طاهری، سرکرده عرفان حلقه، ابراز نگرانی بسیار می‌کند و در این مورد بیانیه نیز صادر می‌کند.

 

 210.jpg11

 

 

 

2111

 

 

 

213

 

 

212

 

 

Capture214

 ديده بان