پیامبر اکرم (ص) : أنَّهُ نَهى عَن نِكاحٍ يُرادُ بِهِ غَيرُ وَجهِ اللّهِ وَالعِفَّةِ ، ونَهى عَنِ النِّكاحِ بِالرِّياءِ وَالسُّمعَةِ . (از پيامبر خدا صلى الله عليه و آله نقل شده كه ايشان از ازدواجى كه براى غير رضاى خدا و حفظ پاك دامنى باشد ، نهى فرمود ، و از ازدواج براى خودستايى و شهرت طلبى نيز نهى فرمود) , دعائم الإسلام : ج ۲ ص ۱۹۶ ح ۷۱۴ .      

موسسه فـرق و ادیــان زاهـــدان

||| X

تعطیلی شبکه‌های تلویزیونی وهابی در جامو و کشمیر

شنبه 23 اردیبهشت ماه 96 13:14

تعطیلی شبکه‌های تلویزیونی وهابی در جامو و کشمیر

وزارت کشور جامو و کشمیر پخش برنامه‌های ۳۴ شبکه‌ ماهواره‌ای وهابی از جمله شبکه‌های تلویزیونی عربستان سعودی و پاکستان را به دلیل ترویج خشونت و تحریک مردم، ممنوع اعلام کرد.

محبوبه مفتی، نخست‌وزیر جامو و کشمیر در این زمینه دستور داد تا در اقدامی فوری پخش ۳۴ شبکه تلویزیونی وهابی به دلیل ترویج خشونت و اخلال در قانون و نظم جامعه متوقف شود.


دستور دولت حاکی از آن است که این شبکه‌ها پتانسیل ترغیب و برانگیختن خشونت و ایجاد هرج و مرج در دره کشمیر را دارند.


«پیس تی‌وی» ذاکر نایک، شبکه القرآن الکریم و شبکه السنة النبویه که توسط عربستان سعودی تغذیه می‌شوند، از جمله این شبکه‌ها هستند.


برخی علمای کشمیر با اعتراض به منع پخش این شبکه‌ها، آن‌ها را شبکه‌های صرفاً دینی خواندند و این ممنوعیت را نقض آزادی دینی عنوان کردند.


۳۰۰ شبکه کابلی در کشمیر فعالیت می‌کنند که از این میان ۲۲ شبکه برای جامعه سیک‌ها، ۱۵ شبکه برای هندوها و ۲۵ شبکه برای مسلمانان است.

جام نیوز