امام علی علیه السلام : العامِلُ عَلى غَيرِ بَصيرَةٍ كالسّائرِ عَلى سَرابٍ بِقِيعَةٍ، لا تَزيدُهُ سُرعَةُ سَيرِهِ إلاّ بُعدا؛ (كسى كه بدون بصيرت عمل كند، مانند كسى است كه به دنبال سراب بيابان راه پيمايد. او هر چه تندتر رود دورتر مى‏ افتد.) , امالی مفید: ص42، ح11      

موسسه فـرق و ادیــان زاهـــدان

||| X

اعلام همبستگی هم‌وطنان ارامنه با دولت و ملت سوریه

دوشنبه 27 فروردین ماه 97 12:18

اعلام همبستگی هم‌وطنان ارامنه با دولت و ملت سوریه

بيانيه مجمع نمايندگان و شوراي خلیفه‌گری ارامنه تهران درپی محکومیت حمله موشکی اخیر غرب به سوریه رسانه‌ای شد.

به گزارش مفاز؛ بدین‌وسیله اقدام نظامی آمریکا، فرانسه و انگلیس علیه نیروهای مسلح و مراکز نظامی جمهوری عربی سوریه و همچنین غیرنظامیان این کشور را که برخلاف قوانین و موازین بین‌المللی است، شدیداً محکوم نموده و از اقدام شرم‌آور برخی از کشورهای عربی در همراهی و همکاری با نیروهای مهاجم علیه سوریه ابراز انزجار می نمائی‌ام.

همچنین ضمن محکوم نمودن بی‌توجهی قدرت‌های جهانی نسبت به تهاجم نظامی انجام‌گرفته و همراهی آن‌ها با دشمنان ملت سوریه از اقدام شرافتمندانه و صادقانه کشورهایی که در کنار ملت سوریه ایستاده‌اند قدردانی می نمائی‌ام.

دولت و ملت شجاع سوریه به مقاومت قهرمانانه خود ادامه داده و روحیه میهن‌پرستی و تعهد و همچنین عزم و اراده خود در حمایت از دولت قانونی سوریه را به اثبات خواهد رساند.

از سران کشورهای متخاصم می‌خواهیم تا سیاست تحمیل طرح‌های خود به ملت‌های کوچک منطقه با توسل به‌زور و سلاح را کنار گذاشته و در راستای برقراری صلح از طریق اصول گفتگو و احترام و شناخت متقابل تلاش نمایند.

دعا می‌کنیم تا جنگ‌ها هر چه سریع‌تر پایان‌یافته و صلح و دوستی میان ملت‌های جهان برقرار شود.

در همین رابطه بيانيه مجمع نمايندگان و شوراي خلیفه‌گری ارامنه تهران به شرح ذیل است:

در شرايطی که دولت و ملت سوريه در سايه استقامت و اراده برخاسته از توان و انگیزه‌ای که حقانيت به آن‌ها بخشيده گام‌به‌گام به هدف دستيابی به يکپارچگی ملی و تماميت ارضی خود نزديک می‌شوند، بار ديگر ترفند نظامی آمريکا، فرانسه و انگليس خودنمایی کرد. حملات موشکی و هوايی اين قدرت‌ها گر چه صدماتی مالی و انسانی را وارد می‌کند ولی خدشه‌ای بر عزم مردم و دولت سوريه وارد نخواهد ساخت.

نهادهای اداری جامعه ارامنه تهران و شمال با محکوميت حملات و جنگ‌طلبی قدرت‌هایی که هدفشان همراهی با تروریست‌ها و زور مداران منطقه است. استواری و پايمردی ملت سوريه را قدر می‌نهد و اميدوار است تا هر چه زودتر شاهد صلح و سازندگی در آن کشور باشد.

مجمع نمايندگان جامعه ارامنه تهران و شمال

شوراي خلیفه‌گری جامعه ارامنه تهران و شمال

دیده بان