امام سجاد علیه السلام : الْحَمْدُ لِلَّهِ الَّذِي تَحَبَّبَ إِلَيَّ وَ هُوَ غَنِيٌّ عَنِّي (ستايش خدايی را كه با من دوستی كند، در صورتی كه از من بی نياز است) , قسمتی از دعای ابوحمزه ثمالی      

موسسه فـرق و ادیــان زاهـــدان

||| X

اعتراض تهران به سفیر انگلستان منتقل شد

شنبه 19 اسفند ماه 96 12:23

اعتراض تهران به سفیر انگلستان منتقل شد

اعتراض ایران به ورود چند نفر ( وابسته به فرقه شیرازی ) به سفارت این کشور در لندن توسط سخنگوی وزارت امور خارجه ایران از یک‌سو و از سوی دیگر نقض اصول اولیه دیپلماتیک ازجمله مواردی هستند که توسط سخنگوی وزارت امور خارجه مطرح شد.

به گزارش مفاز؛ بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران، ورود چند تن از هواداران صادق شیرازی به بالکن سفارت این کشور در لندن و پایین کشیدن پرچم ایران را محکوم و گفت که اعتراض تهران در این مورد به سفیر انگلستان منتقل‌شده است.

 


قاسمی در واکنش به این مسئله گفته است:
"بلافاصله پس از وصول این خبر آقای دکتر عراقچی معاون سیاسی وزیر امور خارجه مراتب اعتراض شدید جمهوری اسلامی ایران را به سفیر انگلیس در تهران منتقل کرده و خواهان محافظت کامل پلیس از دیپلمات‌های کشورمان در لندن، و برخورد فوری پلیس با مهاجمین شد. قاسمی افزود سفیر انگلیس در تهران نیز ضمن ابلاغ عذرخواهی رسمی دولت انگلیس گفت: پلیس ضد شورش انگلیس در محل حضور یافته و اوضاع را تحت کنترل دارد. وی گفت تمامی اقدامات لازم برای محافظت از جان دیپلمات‌های ایران و جلوگیری از ورود مهاجمین به داخل سفارت به‌عمل‌آمده است".


وی در ادامه با اعلام اینکه این افراد دستگیرشده‌اند، خواستار محاکمه و مجازات آمران و عاملان این اقدام شد.

 

نکته مهم در این جریان ضعف عملکردی پلیس قبل از انجام چنین اقداماتی است که در شهری مانند لندن باوجود پیش‌بینی‌های لازم در تدابیر امنیتی خاص قابل‌تأمل است، از طرفی هم عدم برخورد مناسب پلیس انگلیس با عوامل فرقه افراط‌گرای شیرازی ( شیعه انگلیسی ) در ترویج افکار انحرافی و افراط‌گرایانه در شبکه‌های وابسته به این فرقه هم از مواردی است که نه‌تنها واکنشی در برابر آن نبوده بلکه به‌نوعی حمایت از آن‌ها را به همراه داشته است.

دیده بان