پیامبر اکرم صلی الله علیه وآله وسلم : پس از من هرگاه شک آفرینان و بدعت گذاران در دین را دیدید، از آنان ابراز برائت کنید... و از معایب آنان بگویید... تا مبادا در خراب کردن اسلام طمع کنند. () , وسائل الشیعه 508/11      

موسسه فـرق و ادیــان زاهـــدان

||| X

ازدواج یهودیان در محوطه های مسجدالاقصی

سه شنبه 29 خرداد ماه 97 12:12

ازدواج یهودیان در محوطه های مسجدالاقصی

در حالی که مسؤولان فلسطینی از ورود دهها صهیونیست به مسجدالاقصی خبر می دهند، برخی منابع خبری نیز از برگزاری مراسم ازدواج یهودیان در محوطه های این مسجد مقدس خبر می دهند.

به گزارش مفاز؛ در همین حال «فراس الدبس» رئیس روابط عمومی و اطلاع رسانی اداره اوقاف فلسطین گفت: نیروهای رژیم اشغالگر قدس رئیس بخش حراست مسجدالاقصی را دستگیر و به اداره پلیس باب السلسله منتقل کرد.

الدبس افزود: امور مختلف و خطرناکی امروز همزمان با ورود صهیونیست ها به مسجد الاقصی رخ داد. صهیونیست ها نگهبانان مسجد را بیرون و برخی را نیز بازداشت کردند.

تخریب باب الرحمه

از سوی دیگر خبرگزاری معا گزارش داد که نیروهای رژیم اشغالگر قدس شب گذشته منطقه تاریخی «باب الرحمه» در شرق مسجد الاقصی را که قدمت ان یه صدها سال می رسید، تخریب کردند.

براساس اعلام مسئولان فلسطینی، باب الرحمه در ده روز اخیر ماه مبارک رمضان از سوی نمازگزاران فلسطینی بازسازی شده بود.

برگزاری مراسم ازدواج یهودی در محوطه های مسجدالاقصی

رسانه های فلسطینی گزارش دادند: یک زن و مرد یهودی صبح امروز(دوشنبه) در اقدامی تحریک آمیز،  مراسم ازدواج خود را در مسجد الاقصی برگزار کردند.

براساس این گزارش، صفحات اجتماعی وابسته به گروههای یهودی موسوم به «هیکل» فیلمی در این باره پخش کرده است که از برگزاری مراسم ازادواج دو یهودی در مسجدالاقصی حکایت دارد.

شهادت یک فلسطینی به ضرب گلوله صهیونیست ها

خبرگزاری فلسطین الیوم امروز(دوشنبه) گزارش داد: وزارت بهداشت فلسطین اعلام کرد که «صبری احمد خضر» جوان ۲۴ سالمه فلسطینی امروز(دوشنبه) به ضرب گلوله صهیونیست ها در شرق غزه به شهادت رسیده است.

بحرین میزبان هیات اسرائیلی

«منیز بوشناقی» مشاور میراث جهانی در سازمان فرهنگ و آثار باستانی بحرین اعلام کرد: ۲۴ ژوئن جاری یک هیات اسرائیلی در کنفرانس جهانی یونسکو که در بحرین برگزار می شود، شرکت خواهد کرد.

به نقل از راشاتودی، این مقام بحرینی مدعی شد: هر کشوری حق دارد در چنین نشست هایی شرکت کند. علاوه بر این یک هیات فلسطینی نیز در این نشست شرکت خواهد کرد.

وی افزود: نشست کمیته جهانی یونسکو که بحرین میزبان آن است، دومین کنفرانس مهم یونسکو محسوب می شود که بیش از ۲۰۰۰ نفر در آن شرکت خواهند کرد.

ایکنا