قال النبی صلی الله علیه وآله وسلم : إِنَّ أُمَّتِي سَتَفْتَرِقُ بَعْدِي عَلَى ثَلاَثٍ وَ سَبْعِينَ فِرْقَةً فِرْقَةٌ مِنْهَا نَاجِيَةٌ وَ اِثْنَتَانِ وَ سَبْعُونَ فِي اَلنَّارِ . (همانا امت من به زودى پس از من هفتاد و سه گروه خواهند شد كه يك گروه نجات يابنده و هفتاد و دو گروه در آتشند.) , الخصال 2/707      

موسسه فـرق و ادیــان زاهـــدان

||| X
پیامدهای نحوه برخورد امام راحل با انجمن حجّتیه

پیامدهای نحوه برخورد امام راحل با انجمن حجّتیه

12:39 دوشنبه 30 بهمن ماه 96

پیامدهای نحوه برخورد امام راحل با انجمن حجّتیه

حضرت امام (ره) به عنوان رهبر نهضت اسلامی در دوران شاه، به علّت مشی غیر سیاسی انجمن حجّتیه و تشویق جوانان به شرکت در مبارزات بی‌خطر با بهائیت به عوض مبارزه با شاه، این حرکت را مورد تأیید قرار نمی‌دادند. به عنوان نمونه به دنبال برخی توجیهات انجمن برای نفی مبارزه با حکومت طاغوتی، حضرت امام (ره) که در آن زمان به نجف اشرف تبعید شده بود، در بهمن ۱۳۴۸ و در پی تدریس اصول ولایت فقیه، انتساب این اتهام‌های ناروا به مراجع شیعه را محکوم و خاطرنشان می‌نماید: «...اسلام را به مردم معرفی کنید تا نسل جوان تصور نکند که آخوندها در گوشه نجف یا قم دارند احکام حیض و نفاس می‌خوانند و کاری به سیاست ندارند و باید سیاست از دیانت جدا باشد. این را که باید دیانت از سیاست جدا باشد و علمای اسلام در امور اجتماعی و سیاسی دخالت نکنند، استعمارگران گفته و شایع کرده‌اند...»

حکومت امام زمان،  حکومت آرامش یا حکومت انقلاب؟

حکومت امام زمان، حکومت آرامش یا حکومت انقلاب؟

12:26 پنجشنبه 30 آذر ماه 96

حکومت امام زمان، حکومت آرامش یا حکومت انقلاب؟

در سه قسمت قبلی این نوشتار، بخش اعظمی از سخنرانی تاریخی شهید هاشمی‌نژاد درباره انجمن حجتیّه منتشر و توضیح داده شد. ایشان در این سخنرانی پس از دسته‌بندی اعضای انجمن و تشریح خط فکری آنان، به بیان برخی از فعالیت‌های معاندانه انجمنی‌ها، پس از پیروزی انقلاب اسلامی پرداخته و برخی از آن‌ها را ذکر کردند. و اکنون ادامه این سخنرانی: «پس ببینید، ما کاری به آنها نداشتیم. اگر اینها گذشته‌شان گذشته بود، بسیار خوب، هرچه بود گذشت. حالا با انقلاب حرکت کنید، در رادیو تلویزیون قطب‌زاده تعدادی از آنها را آورده بود پانزده شعبانِ آن سال (شما در تلویزیون مشاهده کردید) این همه جشن عظیم در خیابان‌های تهران و غیره را رها کردند، خودشان جشن گرفته بودند در امجدیه با آن خصوصیات؛ حالا سمبل جشن‌های ولادت ولی عصر(عج) را آنها کردند و منعکس کردند. ما فرصت طلبیم!؟ ما انحصارطلبیم یا شما که تا دیروز (البته شما که می‌گویم من عذر می‌خواهم، نه همه کسانی که در این خط بودند، تعدادی از آن‌هایی که آگاهانه عمل می‌کنند) تا دیروز بچه‌ها را نمی‌گذاشتید در کار سیاسی فعالیت کنند، امروز هم که انقلاب شده باز می‌خواهید انقلاب را بکشید به آن طرف!؟ آقا جامعه را رها کنید و همچنین یک سری کارهای دیگر»